Chorvatsko od 615 Kč
Zobrazit zájezdy

Cesta do Chorvatska 2021 mimo dálnici pře SLO

Vloženo: 6. května 2021
Poslední příspěvek: 18. června 2023
stálý člen stálý člen /
mmxx
stálý člen stálý člen / před 3 lety
mmxx
Dobrý den, sleduju stránky Asfinag /omezení na cestách v A/ a Promet.slo /omezení ve SLO/ a na přechodu Mureck-Trate zmizlo omezení, loni tam bylo jen pro pro občany A a SLO, letos zase omezení časové. Takže kdo pojede přes Graz - Mureck -Trate-Lenart-Ptuj napište své zkušenosti, Já jedu až 25.6.Cestu znám, mám jí i natočenou /na yotube/, není problém ani pro lidi s horší orientaci.Rád dám info.

Odpovědi 13 odpovědí

Bica
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Bica
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Bica
před 3 lety
@mmxx ~ Dobrý den mužů poprosit o info, jestli bude přechod Mureck-Trate od července průjezdný, nebo jak to tam vlastně je? Děkuji
Punta
stálý člen stálý člen /
Punta
stálý člen stálý člen / před 3 lety
Punta
před 3 lety
Ahoj, loni byl uzavřený sjezd z dálnice plus údajně nová pokládka asfaltu.. Využili situace s covidem a všechno muselo přes dálnici.
Letos nejsou vyhraněné přechody a tak lze využít objížďku k přejezdu s vozem do 3,5t.
Ohledně objížďky je zde napsáno fakt hodně.. stačí hledat, číst..
šťastnou cestu...
mmxx
stálý člen stálý člen /
mmxx
stálý člen stálý člen / před 3 lety
mmxx
před 3 lety
Tak jedu zítra v noci 25/26.6. situace je již jasná co se týče přechodu. Žádné omezení. Jak se postupně dokončovala dálnice Gruškovje Macejl jsem každý rok upravoval cestovatelský popis a dával nové videa jak objet Slovinskou dálnici.Někdy okolo roku 14-15 jsem tam zažil armádu s technikou, zátarasy z ostnatých drátů (zbytky tam byly ještě oenhda),před Lenártem jsem najel do stáda srn(naštěstí jen drobné oděrky na autě), objíždku přes sv,Annu po cestách šíře na jedno auto teď tam pojedu asi po dvacáté, takže kdyby chtěl někdo info rád zdělím.Po dálničním letu je to příjemné zpestření jak tam tak zpět a taková naše srdcovka.
Bica
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Bica
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Bica
před 3 lety
@mmxx ~ Tak jestli bych Vás mohl poprosit, až dorazíte do cíle o nějaké informace, co se týče toho sjezdu 226 na Gersdorf, jestli je otevřený a jestli je tedy normálně průjezdem ten přechod v Mureck-Trate přes ten most, děkuji a přeji šťastnou cestu .
mmxx
stálý člen stálý člen /
mmxx
stálý člen stálý člen / před 3 lety
mmxx
před 3 lety
Toto jsem dohledal > Ve směru jízdy z Voralpenkreuzu do Marburgu (SLO) mezi křižovatkou Vogau-Straß a křižovatkou Spielfeld je pravý pruh uzavřen.
Ve směru jízdy z Marburgu (SLO) na Voralpenkreuz mezi křižovatkou Vogau-Straß a křižovatkou Spielfeld došlo ke změně řízení dopravy v oblasti staveniště, 23. června 2021 8:00 - 2. července 2021 8:00, generální rekonstrukce. takže počítám že sjet na 226 půjde.Jednou jsem myšlenkově zaspal sjezd 226 a sjeli jsme až 228 a přes Speifeld se vrátili po okrsce k původnímu sjezdu, cca 3 roky zpět byl uzavřen nájezd 226 tak jsme jeli až na nájezd 222, dá se v té oblasti improvizovat.děkuji a taky přeju fajnou cestu bez kolon
Bica
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Bica
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Bica
před 3 lety
@mmxx ~ zdravím, doufám že jste dojeli dobře,jak to na té objížďce prosím tedy vypadá,je vše průjezdné? Děkuji a přeji hezkou dovču
mmxx
stálý člen stálý člen /
mmxx
stálý člen stálý člen / před 3 lety
mmxx
před 3 lety
@Bica ~ Dobrý den, jsou cesty, které píše sám život a místo na Makarskou, jsem po létech čekání s autem naloženým k moři skončil v transplantačním centru a mám novou ledvinu .Chyběly 2 hodiny a bylo by vše jinak. Takže po několika měsíční rekonvalescenci jak zdraví dovolí začínají nové cestovatelské možnosti. Letos nevím, ale příští rok určitě pojedu, známý Chorvat, ke kterému jezdím a jsem s ním ve spojení popřál hodně štěstí a mám u něj vždy dveře otevřené, i když jsem mu letos pobyt odřekl 14 hodin před příjezdem.
Takže přeji hlavně zdraví a pohodu na cestách.
Zuza123
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Zuza123
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Zuza123
před 3 lety
Dobrý den@mmxx ~
Muzu se zeptat, jak se jmenuje vaše video na youtube s natocenou cestou? A jestli bylo vše letos po cestě v pořádku?
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 3 lety
Sally
před 3 lety
@mmxx ~ asi bych si dal pozor, toto vyšlo minulý týden:
www.kurzy.cz/zpravy/604705…
Já osobně jedu přes Maďary. Dolů do Srimy to není až taková zajížďka, podle navigace jde do 50 kilometrů a před 14 dny tama jeli známí a úplně v poho.
mmxx
stálý člen stálý člen /
mmxx
stálý člen stálý člen / před 11 měsíci
mmxx
před 11 měsíci
Blíží se cesta v roce 2023, nejvíc omezení zatím mezi Ostravou a Brnem. Dle zjištění žádné novinky, opět jedeme Mureck-Lenart-Ptuj-Cvetlin-Trakosčan-Krapina.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 11 měsíci
Sally
před 11 měsíci
Jel jsem předloni a pojedu tak i letos do Srimy. Nejpohodlnější cesta bez kolon z Brna směr D2 na Bratislavu, přechod Rusovce/Rajka. Dále po M15 na M1, kterou opouštíme na výjezdu 129, kde odbočíme na M86. Dále po rychlostní silnici (110 km/h) na Szombathely a směr na M7 po které dojedeme až na hranice s Chorvatskem. Hraniční přechod do Chorvatska, Letenye/Goričan a pak už jen směr Varaždin, Zagreb, výjezd Pirovac a po ujetí 892 kilometrů dojíždíme do cíle.
Parádní a pohodlná cesta, kromě kousku mezi Szombathely a M7 všechno po dálnici nebo rychlostní silnici.
JD
nový člen nový člen /
JD
nový člen nový člen / před 10 měsíci
JD
před 10 měsíci
@mmxx ~ Ahoj, jel jsem dnes trasu, co píšeš. Mezi Trate a Lenartem a možná ještě trošku ke Ptuji rozšiřují silnice, tak tam bylo pár semaforů. Ale dnes (sobota) nepracovali, tak to bylo-krom toho čekání- celkem v pohodě! Kolonu jsme si užili od Lučka a cca. 100km k tomu. Nevím, co se stalo nebo co byla příčina. Jelo to stále, ale bylo to ,,výživné". A byl na tuto dobu velmi silný provoz.
I tak přeji všem, kdo jedou hezkou dovolenou!
Zdraví Honza!
mmxx
stálý člen stálý člen /
mmxx
stálý člen stálý člen / před 10 měsíci
mmxx
před 10 měsíci
Ahoj, já to jel z pondělí na úterý a absolutní pohoda. Nijak jsme to nehonili a Ostrava Gradac 12 hodin jizdy. Slovinsko nepřekvapilo, opět před Lenartem nad ránem zvěř, semafory tak zdržení max 5 minut. Pro porovnání benzín PL 34,SLO 34,HR 33 a BiH 30.CZ 36? a na dálnici 39?Ve SLO ( Ptuji) pozor benzínky před noc zavřené otvírají v 6 NEBO 7, otevřená nonstop je Petrol na Zagrebačka cesta.My tu Slovinskou dálnici budeme snad objíždět i kdyby Slovinci zrušili poplatky tak jak to chtějí udělat Poláci. Je to nejkrásnější část cesty pak za Krapinou už jen dálnice až do Ploče.V úterý ráno na Lučku jen sekunda zdržení pro vydej lístku, a opět prázdná dálnice a za Karlovcem dlouhé pasáže kdy jsme jeli sami.Chorvati porušili toiky, takže je plno odmorišť kde není doslova nic ani mobilní WC, a WC na pumpách zpoplatnili. Kafe na pumpě 2 eura.Poplatek za dálnici Lučko-Ploče 730 kč(podle odečtu z karty).V Hr nemá cenu špekulovat benzín stojí všude stejně 1,38 eur litr.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů