Vietnam od 28 894 Kč
Zobrazit zájezdy

Cesta do Vietnamu - má někdo itinerář cesty?

Vloženo: 2. ledna 2020
Poslední příspěvek: 3. ledna 2020
nový člen nový člen /
Veverka_Terka
nový člen nový člen / před 3 lety
Veverka_Terka
Dobrý den, podělil by se někdo o itinerář cesty do Vietnamu? Chtěla bych vědět, jak toho za 15 dní vidět ve Vietnamu co nejvíce. Kam se podívat, kde se ubytovat. Kdy jste jeli? Jaké jste měli počasí? Používali jste nějaké aplikace? Jakou dopravu volit. Moc by mě tohle všechno zajímalo, ráda bych si dle toho naplánovala, jak bude vypadat ta moje cesta. Chceme jet jen s kamarádkou ve dvou, takže i na co si dát pozor třeba. Děkujeme

Odpovědi 7 odpovědí

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Veverka_Terka ~ Dobrý večer,
do Vietnamu se zrovna poprvé chystám taky a to nejspíš v březnu. Cestu mám naplánovanou také na cca 2 týdny a můj plán vypadá nějak takhle:
Přílet do Hanoje, návštěva města a poté pokračování k chrámu Perfume pagoda, k přírodní rezervaci Van Long a do jeskyní Hang Mua a Trang an. Poté přesun ke světoznámé Ha Long bay a nakonec do údolí Muong Hoa a Ha Giang. Pak uvažuji nad autobusem směrem na jih se zastávkami v národním parku Phong Nha-Ke a městě Hoi An nebo přímým letem z Hanoje do Ho Či Minova Města, kde plánuji navštívit centrum města, tunely Cu Chi a červené duny Mui Ne. Pokud zbude čas, ráda bych se také podívala na ostrov Phu Quoc a užila si zdejší krásné pláže.
Počasí záleží na konkrétní oblasti. Zatímco na jihu je po celý rok teplo, v severní části budete v zimě potřebovat i bundu. Pokud chcete projet celou zemi, jako nejvhodnější se zdá návštěva v březnu a dubnu, kdy je v celém Vietnamu příjemné klima a skoro neprší.
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 3 lety
DanaDianaNoymi
před 3 lety
@Veverka_Terka ~ Až budete mít vše napište prosím jak jste vše zajistila.Tuto zemi též chci navštívit .Děkuji . Jen nevím co a jak
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
před 3 lety
Já jsem ve Vietnamu byla v roce 2013 na 4 týdny, optimální mi přišlo 3,5 týdne. Letěli jsme do Ho Či MInova města, - město 2 dny, výlet do delty Mekongu, dělají se výlety na 1-3 dny, optimální jsou dva dny. Pak busem do plážového letoviska Mui Ne s písečnými dunami (1 den stačí na duny, památky i koupání), Pak Da Lat (ten lze vynechat). Přejezd do středního Vietnamu - Hoi An a Hue, nejlepší byly Mramorové hory, dohromady 3 dny. Cesta na sever Hanoi - 2 dny, pak zátoka Halong Bay - organizovaně s výletem na 2 dny, zpět Hanoj a ještě horská oblast Sapa - pro mě to nejlepší z Vietnamu, na ní 1-3 dny.
Přejezdy jsou možné vlakem, ale nádraží jsou daleko od města, nebo spacími autobusy, které vás vyzvednou přímo v hotelech.
Zpět jsme letěli z Hanoje.
Martin_B
nový člen nový člen /
Martin_B
nový člen nový člen / před 3 lety
Martin_B
před 3 lety
@Veverka_Terka ~ My jsme to trochu podcenili a dali si na návštěvu jen 3 týdny, což nám i tak přišlo málo. Vietnam je fakt velkej. Některý věci, co jsme měli v plánu jsme díky tomu přeskočili. Dobrodružství jsme začli v Hanoji (sever) a měli jsme 3 týdny na to, abysme se dostali až dolů do Ho Či Minova města (jih). Cestou jsme se zastavili na místech jako Sapa, zátoka Ha Long Bay a Hoi An a Nha Trang.
Veverka_Terka
nový člen nový člen /
Veverka_Terka
nový člen nový člen / před 3 lety
Veverka_Terka
před 3 lety
Super, moc děkuji všem za odpovědi. Mám ještě pár otázek. Můžu vědět na kolik vás to tak vyšlo/případně počítate, že vyjde? Jak dlouho trvá vyřízení vietnamského víza? Můžu ve Vietnamu řídit motorku normálně? Co vím, tak každý si tam půjčuje motorky, ale čtu, že ve Vietnamu není uznáván mezinárodní řidičák, abych si ho zařídila předem. Je lepší jet do Sapy z Hanoje vlakem nebo autobusem? Díky, díky moc!
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
před 3 lety
@Veverka_Terka ~ Co se týče víza, tak pokud přiletíte, tak si ho předem objednáte přes internet a pak vyzvednete na letišti. Zagooglujte si a termíny si zjistěte. Mě celá dovolená na 4 týdny, včetně všeho - letenek, pojištění a všech výdajů na místě stála 36 000Kč. vemte si s sebou drobné dolary, s nimi můžete přímo platit, nemusíte je vyměňovat. Ostatní měnu je třeba vyměnit. Do Sapy vlak snad ani nejezdí. My jsme vše objeli autobusem.
Dejv
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Dejv
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Dejv
před 3 lety
Dobrý den, kdy je prosím nejlepší doba pro rezervaci letenek do Vietnamu? Kdy bývají nejlevnější?

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů