Vietnam od 29 090 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Vietnam

Jaká víza do Vietnamu a jak je vyřídit

Do Vietnamu se nedostanete bez víza ani jako turista na krátkodobý pobyt. Od února 2017 je možné zažádat o elektronické vízum na jeden vstup do země. Pro rychlejší, ale dražší Visa on Arrival je potřeba schvalovací dopis.

Jak platit ve Vietnamu - kurz, směna, výběr peněz a ceny

Vietnam je pohádková země: za tisíc korun dostanete okolo milionu dongů a mince se zde nepoužívají. Vyměnit můžete dolary, eura i libry, platit je lepší v místní měně. Pomalu se rozmáhají platby kartou a bankomaty najdete ve větších městech téměř všude.

Očkování do Vietnamu a zdravotní rizika

Vietnam sice není nejzaostalejší zemí Asie, určitá rizika však existují. Povinné očkování pro Vietnam platí jen pokud cestujete z Afriky a Jižní Ameriky, doporučených očkování je však celá řada, stejně jako zásad pro zdravé cestování Vietnamem.

Bezpečnost ve Vietnamu a na co si dát pozor

Vietnam patří mezi nejbezpečnější země Asie. Pokud budete respektovat místní kulturu a základní pravidla osobní bezpečnosti, je Vietnam možná bezpečnější zemí než Česko. Zloději a podvodníci se ale najdou všude.

Tipy na aktivity ve Vietnamu – moderní města i tradiční kultura

Vietnam je pestrá všehochuť od pohoří na severu země, přes pláže převážně na jihu, exotickou kuchyni, bohatou a dramatickou historii, která je velmi dobře vidět ve městech, po tradiční kulturu a náboženství. Přečtěte si naše tipy na aktivity ve Vietnamu.

Vietnam: Rychlokurz jazyka – vietnamština

Chystáte se na dovolenou do Vietnamu a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se ve Vietnamu mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.