Thajsko od 21 090 Kč
Zobrazit zájezdy

Co si vzít s sebou do Thajska?

Vloženo: 24. července 2019
Poslední příspěvek: 10. října 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Little_Fox
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Little_Fox
Máte nějaká speciální doporučení co si vzít s sebou do Thajska? Letíme v listopadu, takže mě zajímají rady ohledně oblečení, brát nějaké speciální léky do lékárničky nebo nějaká kosmetika?

Odpovědi 3 odpovědi

LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
LenkaGazdova
před 3 lety
Dobrý den, vemte si dlouhé kalhoty nebo sukni a tričko s delším rukávem - do chrámů a proti komárům. Jinak není třeba si brát příliš moc věcí, jen to překáží při přesunech. Všude jsou prádelny za pár korun, ráno jim dáte prádlo a večer máte vše vyprané a čisté. Veškerou kosmetiku i léky seženete v Thajsku, řada věcí dokonce ani není na předpis jako u nás. Pokud berete nějaké léky, které potřebujete, tak ty si samozřejmě vemte. Jestli se chystáte jezdit na skútru, je dobré mít sebou náplast, obvaz a betadin. Vše lze koupit na místě. Stejně tak repelenty, léky proti průjmu, krémy po spálení apod. seženete v Thajsku na každém rohu a navíc lepší a účinější než v ČR. Pokud se vám nedejbože něco stane, tak soukromé nemocnice jsou v Thajsku na výrazně lepší úrovni než ty v ČR (samozřejmě je třeba mít pojištění).
Little_Fox
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Little_Fox
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Little_Fox
před 3 lety
@LenkaGazdova ~ Super, to jste mě potěšila, že toho hodně lze koupit na místě. Můžu se zeptat, jak se tam pohybují ceny kosmetiky a věcí do lékárničky? Má cenu brát probiotika před cestou?
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
LenkaGazdova
před 3 lety
@Little_Fox ~ Ceny kosmetiky a dalších produktů mi přijdou podobné jako u nás. Místní značky levnější. Na turistických místech často seženete i malé lahvičky, které akorát vystačí na dovolenou. V lepších hotelích jsou šampony, sprchové gely a mýdla zdarma. Pokud si chcete přivézt z dovolené pěkné opálení, dejte si pozor na to, že spousta kosmetiky obsahuje zesvětlovací/bělící složky. Co se týče probiotik...pokud nejste zvyklá na thajskou stravu, která používá úplně odlišné suroviny, na které nejsme zvyklí, může dojít k podráždění žaludku a dalším problémům s tím spojených a ani probiotika nepomůžou. Mě osobně se daleko víc osvědčilo pít isotonické nápoje a občas si kupuji rehydratační sůl, která se rozpouští ve vodě. Doplní se tím minerální látky, které tělo vyloučí při nadměrném pocení a z jejichž nedostatků pak vzniká únava i ty žaludeční problémy. Voda a led jsou v pohodě, ty se vždy kupují, Thajci taky nepijí vodu z kohoutku ani si nevyrábí led doma. Raději se vyhněte již nakrájenému a oloupanému ovoci...nikdy nevíte, kd to držel v ruce a neníí to tepelně upravené, tak radši si koupit něco vcelku a oloupat sami.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů