Thajsko od 17 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Thajsko

Vízum do Thajska a další vstupní formality

Jako běžný turista, který letí do Thajska na dovolenou kratší než 30 dní, vízum nepotřebujete. V opačném případě si ho musíte obstarat. Také se vám může stát, že bude thajský úředník požadovat při vstupu do země další informace. Na co se připravit?

Čím platit v Thajsku, kde měnit peníze, kurz bahtu a ceny

Chystáte se na dovolenou do Thajska? Ať už jedete s cestovkou nebo volíte dobrodružnější variantu a vyrážíte na vlastní pěst, potřebujete zjistit, čím v Thajsku platit, kde si vyměnit peníze a vědět, kolik co stojí.

Očkování a zdravotní rizika při cestě do Thajska

Ať už se chystáte po Thajsku cestovat, nebo si jen odpočinout na plážích turistických destinací, měli byste znát různá zdravotní rizika a s nimi související prevenci. Podcenit přípravu se nevyplácí! Pojďme si tedy říci něco k očkování a zdravotním nebezpečím Thajska.

Thajsko – zvyky, pravidla a zákony, které se vyplatí znát

Při cestě do Thajska se setkáte s úžasnou a jedinečnou kulturou. K té se pojí i zvyky, pravidla a zákony, které jsou nám zcela neznámé. Leckdy nám mohou připadat zvláštní až podivné. Rozhodně se ale, pokud si nechcete způsobit společenské faux-pas či vážnější problémy, vyplatí je znát a respektovat.

Tipy na aktivity v Thajsku – kultura, relaxace i sporty

Dovolená v Thajsku nabízí nespočet možností, jak ji prožít. Přinášíme několik postřehů a rad, které vám mohou při rozhodování pomoci. Například v tom, jaké architektonické i přírodní krásy byste neměli vynechat, jaké místní speciality ochutnat či jakými způsoby zde můžete načerpat novou energii.

Thajská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Thajská kuchyně je jednou z nejoblíbenějších na celém světě. Dostane vás svým netradičním spojením mnoha výborných chutí. Typická je pro ni ostrost, jednoduchost přípravy a pestrost. Často se používají exotické druhy koření a ovoce, především kokos.

Thajsko: Rychlokurz jazyka – thajština

Chystáte se na dovolenou do Thajska a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se v Thajsku mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.