Itálie od 705 Kč
Zobrazit zájezdy

Co vidět a navštívit ve Florencii?

Vloženo: 3. ledna 2020
Poslední příspěvek: 5. ledna 2020
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Šmudlinka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 lety
Šmudlinka
Prosím nemáte někdo nápady co vidět a navštívit ve Florencii? Vím, že bych si nějaký itinerář mohla udělat i sama, ale Florencie je poměrně obrovská, tak bych i poprosila o tipy, rady, poučení a doporučení na zajímavosti. Za mě mám vybranou jen Uffizi. Děkuji moc.

Odpovědi 4 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Šmudlinka ~ Hezký večer,
na Florenci doporučuji si vyhradit alespoň 2 dny, pokud Vás zajímají muzea a galerie jako je například zmíněná Uffizi, tak klidně i více.
Určitě nevynechejte následující zajímavosti:
1) středověký most Ponte Vecchio
2) katedrálu Santa Maria del Fiore
3) náměstí Piazza della Signoria
4) palác Pitti
5) palác Palazzo Vecchio
6) náměstí Piazzale Michelangelo
7) Galleria dell'Accademia
8) baziliku Santa Croce
9) zahrady Boboli
10) Baptisterium San Giovanni a náměstí Piazza del Duomo
11) palác a muzeum Bargello
12) Giottovu zvonici
Florencie nabízí mnoho dalších zajímavých míst, pokud jste však časově omezená, vyberte si jen takové, které vás zaujaly nejvíce.
Dejv
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Dejv
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Dejv
před 3 lety
@Šmudlinka ~ Dobrý den, my jsme byli ubytovaní minulý rok v červnu v hotelu Paris 3*. Navštívili jsme most Ponte Vecchio, odtud do Uffizi, palác Vecchio, palác Pitti a zahrady Boboli. Odtud jsme se vyškrábali na kopec s náměstím Piazzale Michelangelo.. Pokud budete navštěvovat muzea, doporučuju zakoupit lístky vždy dopředu na stránkách muzeí. Vyplatí se to, protože od dubna je Florencie plná turistů. Jinak si dovolím tvrdit, že třeba Siena je mnohem krásnější než Florencie.
MilanFerrari
nový člen nový člen /
MilanFerrari
nový člen nový člen / před 3 lety
MilanFerrari
před 3 lety
Zdravím, na prohlídku Florencie někdy nestačí ani celý týden. Celé město je jednou velkou historií, a dost věcí nenajdete v žádném průvodci. Třeba tržiště s porcellinem (socha prasátka), kde je na zemi, uprostřed tržiště, kulatá dlaždice, na které museli sedat zkrachovalí prodejci na znamení hanby (italsky banca rotta = rozbitý pult, od toho odvozeno slovo "bankrot"), nebo kulatá bílá dlaždice vedle kopule Duoma, značící místo dopadu zlaté koule z vrcholu kopule po bouři v 17.století. Na Ponte Vecchio, uprostřed, jsou k vidění nejužší vstup a schodiště, v zahradách Boboli je vstup do Vasariho chodby, která vede od Pitti až k Vecchiu, atd., atd., atd. Památek ve Florencii je opravdu hodně
Adriana
nový člen nový člen /
Adriana
nový člen nový člen / před 3 lety
Adriana
před 3 lety
Doporučuju přečíst knihu Inferno od Dana Browna. Jsou tam hezké popisy historických míst a budov, jednou si snad udělám výlet do Florencie po stopách Brownova Inferna.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů