Itálie od 380 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Itálie

Cestovní doklady do Itálie pro dospělé, děti i zvířata

Chystáte se na dovolenou a nevíte, jaké cestovní doklady do Itálie vzít pro sebe a své děti? Víme přesně, kde stačí občanka a kdy je potřeba pas. Dospělému stačí do Itálie občanský průkaz, stejně jako dětem.

Jak na cestování do Itálie? Jde to autem, vlakem i autobusem

Vyrazit do Itálie autem je jedna z nejpohodlnějších a nejrychlejších variant, jak se dostat k moři. Záleží jen na vás, jestli si vyberete rychlejší a dražší cestu, nebo pomalejší a levnější alternativu. Na dovolenou můžete jet do Itálie autobusem i vlakem.

Italská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Italská kuchyně nejsou jen těstoviny, pizza, risotto, ale i zeleninové a masové pokrmy, vynikající místní sýry a uzeniny. K tomu si vychutnáte výborné místní víno a jejich světoznámé dezerty. Místní kuchyně je právem řazena mezi ty nejlepší na světě.

Itálie: Rychlokurz jazyka – italština

Chystáte se na dovolenou do Itálie a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se v Itálii mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.

Státní svátky v Itálii

Itálie patří mezi země, v nichž hraje náboženství a církev důležitou roli. Církevní a křesťanské svátky jsou tu velmi významné a drtivá většina obyvatel je dodržuje. Státní i církevní svátky jsou zároveň dny pracovního klidu, a proto mějte na paměti, že bude většina obchodů a institucí zavřená.