Madrid od 9 634 Kč
Zobrazit zájezdy

Doprava a metro v Madridu

Vloženo: 2. července 2019
Poslední příspěvek: 19. března 2023
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Slunečnice
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Slunečnice
Dobrý den, čeká nás Madrid. Chceme navštívit Museo de Cera, Mercado san Miguel, zoo a další památky a zajímavá místa. Jaká je doprava v Madridu? Koukala jsem, že nejlepší/nejrychlejší asi bude zvolit metro?

Odpovědi 3 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Slunečnice ~
Dobrý den,
mimo hlavní památky a zajímavosti doporučuji také navštívit jedno z trendy městských čtvrtí, například čtvrť Malasana, kde najdete spoustu vintage obchodů, butiků, barů a restaurací. Ceny v restauracích a barech jsou zde také nižší než v centru.
Centrum není zas tak velké, takže ho zvládnete projít pěšky bez nutnosti využívání veřejné dopravy. Pro delší cesty určitě doporučuji jezdit metrem, jelikož na silnicích bývá velmi rušno a autobusy můžou mít zpoždění.
Madridské metro je sedmým největším na světě a má 13 linek. Doporučuji si u vstupu vzít mapu metra zdarma pro lepší orientaci.
Majina
nová členka nová členka /
Majina
nová členka nová členka / před 5 lety
Majina
před 5 lety
@Slunečnice ~ Určitě bych volila metro, to vás dopraví až na letiště, anebo na všechna železniční nádraží ve městě. Jak píše Kristýna u vchodu je možné si vzít mapku metra nebo si stáhnout oficiální aplikaci, která i navrhne nejlepší trasu. Orientace není moc složitá. Před turnikety jsou kiosky, kde si můžete koupit lístek. Nejspíše využijete turistickou linku A, B jezdí spíše na předměstí. Pokud budete cestovat více a ve více lidech, vyplatí se koupit si lístek na 10 jízd, až projdete turniketem, předáte ho dalšímu. Přestupní stanice jsou označené černým kroužkem.
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před rokem
anonym
před rokem
Dobry den, docetla jsem se, ze do metra se musi koupit nejaka karta ktera se dobiji. To se dobiji treba 10 jizd nebo i vic? Dekuji za odpoved J.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů