Varna (město) od 3 745 Kč
Zobrazit zájezdy

GotoGate -nemožnost vydobít peníze za zrušenou letenku -Covíd

Vloženo: 4. září 2020
Poslední příspěvek: 12. srpna 2021
nová členka nová členka /
Ladi
nová členka nová členka / před rokem
Ladi
Prosím o radu: koupila jsem si 2.2.2020 letenku od GOTO GATE, letecká spol. tam a zpět BG Air- z Praha-Varna a zpět , od 25.5. .. ale ca. 5300,- nemohu vydobít s hajzlů z GotoGate,ani BG air, která měla na svých stránkách ZRUŠENO let...a ti zase to hážou na Goto gate at zaplatí oni, a zase naopak.Snad 20 mailů, sice v ájině,přes Googel, neumím angl. oni porozumněli, to jooo, ale poslali mě do prd.. Prachy si sebrat od těch šmejdu nenechám...💪Už jsem se info u právníků, ti chtějí na mě základ 4700,- lemplove nenažraní .jsem už starší ženská, já se nedám, ale jak to vydobít ? 🤮🤢🥴Když vysolím 4700,- právníkum, měli by vydobít i poplatek za mého právníka zpět že ? Prosím , kam se mám už obrátit ?díky mooooc za odpověd

Odpovědi 12 odpovědí

Milas
legenda legenda /
Milas
legenda legenda / před rokem
Milas
před rokem
Zkuste pred pravnikem jeste zdarma poradnu na internet. Strankach dtestu, prip. vasenaroky nebo dalsi firmy, ktere se zabyvaji vymahanim kompenzaci. Prip i Ces. Obchodni inspekce ma tusim spotreb. poradnu na strankach.
Ladi
nová členka nová členka /
Ladi
nová členka nová členka / před rokem
Ladi
před rokem
@Milas ~ díky moc
pvo
nový člen nový člen /
pvo
nový člen nový člen / před 11 měsíci
pvo
před 11 měsíci
Stalo se mi něco podobného s Aegean Airlines. Pokud jste platila kartou (jakože asi ano), obraťte se na svou banku a žádejte chargeback, tedy vrácení peněz za nedodanou službu. Bance budete muset doložit, že jste se snažila společnost několikrát kontaktovat (tedy udělejte printscreen emailů, případně klidně i telefonu, pokud jste volala). Banka vše předá karetní společnosti, která má na vyřízení celkem dlouhou dobu. U mně to trvalo tuším 40 dní. Peníze jsem však za necelé 2 měsíce měl zpět.
A příště nedoporučuji kupovat letenky přes prostředníka, ale přímo na webu společnosti. Pokud to jinak nejde, tak si prostředníka před tím proklepněte.
DanaDana
nový člen nový člen /
DanaDana
nový člen nový člen / před 11 měsíci
DanaDana
před 11 měsíci
@Ladi ~ Dobrý den, nejste v tom sama, kterým GoToGate dluží, není však síly, jak z nich peníze dostat zpět. Já mám potvrzeno od Emirates, že peníze za moji stornovanou letenku G.T.G. odeslaly, ale oni je zkrátka mně na účet nepošlou, čekám od ledna!!!!...zkouším chargeback přes banku, uvidíme. Jinak žádné maily nepomáhají. A jelikož jde o nadnárodní společnost, musel by se vyvolat mezinárodní soud, což si vůbec nedovedu představit. A je ještě otázkou, zda vůbec GoToGate nějaké peníze má a jestli dříve než nám peníze vrátí, nekrachne. Dana
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 10 měsíci
DanaDianaNoymi
před 10 měsíci
@DanaDana ~ Snad je již máte zpět ,já ano ale trvalo to téměř půl roku a ne celou úhradu
Georg70
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Georg70
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 10 měsíci
Georg70
před 10 měsíci
Pokud je to placeno kartou, požádejte banku o cashback. Funguje to dobře.
DanaDana
nový člen nový člen /
DanaDana
nový člen nový člen / před 10 měsíci
DanaDana
před 10 měsíci
Tak, vážení a milí, ani chargeback NEFUNGUJE (tedy alespoň u mBank rozhodně NE!!!). Reklamace zamítnuta!!! Takže refundace letenky od Emirates, která byla určena pro zaslání na můj účet, skončila u společnosti "zlodějů" GoToGate a není možné ji vymoci zpět. Opravdu nevím, co dál dělat. Děkuji za případné další rady! D.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 9 měsíci
Ovča
před 9 měsíci
Mám podobný problém, přenechal jsem to vymahačské firmě, na kterou byla na facebooku reklama. Všechny tyto firmy si za své služby berou 25 % z vydobyté částky.
DanaDana
nový člen nový člen /
DanaDana
nový člen nový člen / před 9 měsíci
DanaDana
před 9 měsíci
Vymahačskou firmu mě ještě oslovit nenapadlo....Jsem nyní ve fázi stížnosti na zamítnutí reklamace (tedy navrácení peněz na můj účet), dále jsem případ předala ČOI a Evropskému spotřebitelskému centru. Nejhorší je ta bezmocnost, když člověk jen vykřikuje do světa a NIC SE NEDĚJE....jen podvodníci se smějí!!!
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 9 měsíci
Ovča
před 9 měsíci
@DanaDana ~ A pro mě poučení, nikdy více rezervace přes gotogate, mytrip a podobné, které sídlí kdesi v Evropě, ale kancelář a callcentrum mají v Indii, i když volám na české tel. číslo.
DanaDana
nový člen nový člen /
DanaDana
nový člen nový člen / před 9 měsíci
DanaDana
před 9 měsíci
Přesně tak.... jen kdyby se tyto informace mohly dostat k co nejvíce lidem jako varování!!!!
Punta
stálý člen stálý člen /
Punta
stálý člen stálý člen / před měsícem
Punta
před měsícem
@Ladi ~ Ahoj Ladi, tak jsem po roce projel Cestolino, zda se tu něco změnilo, jelikož za pár dnů odjíždíme na pár týdnů k moři.. a co se nestalo.. @Ladi má zase nějaký problém.
Nejdřív si neumí spočítat peníze pro jednodenní výlet do Crikvenice, pak si kupuje výlet do světa, když je anglicky úplně mimo.. Ladi, kup si právníky, protože ty jsi přesně ten člověk, který je živý.. svojí hloupostí a přesvědčením, že když tam doletěl soused, tak já to taky zvládnu.. Ladi, proč prostě nejedeš na Lipno..
1 . nemusíš tam letět - tím pádem nebudeš živit leteckou společnost, co ti vadí
2. nemusíš živit banky ohledně směňování peněz - to ti taky vadí..
3. nemusíš živit nikoho, když si koupíš v kauflandu párky..
4. Vem si stan, nemusíš živit ubytovací služby
Už tomu rozumíš ? cestování je prostě business ( v překladu - obchod), který živý lidi, protože po nich potřebuješ zajištění přepravy, převod peněz, stravování a bydlení..
@ Ladi tady bude za chvilku pojem.. už se těším, s čím přijde příště
Ahoj a sorry všem, co to čtou, ale ONA je fakt ,, divná´´

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů