Bulharsko od 1 047 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Bulharsko

Dovolená v Bulharsku: Jaké cestovní dokumenty potřebujete?

Potřebuji pas do Bulharska? Žádný strach, při cestě na slunné bulharské pláže vás nečekají žádná zvláštní omezení. Naprosto si zde vystačíte, stejně jako v ostatních zemích EU, s cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Jak platit v Bulharsku: měna, ceny potravin, směnárny a další skvělé tipy

Těšíte se na vytouženou dovolenou a zajímá vás, čím platit v Bulharsku nebo jak je na tom tato země se směnárnami a cenami potravin? Prozradíme vám, jaká je bulharská měna, kde je nejlepší směnit peníze, v jakých situacích můžete platit kartou a kolik vás bude stát jídlo a ubytování.

Cesta do Bulharska autem: Jak dlouho pojedete, kudy se vydat a na co si dát pozor

Bulharské pláže lákají každoročně tisíce Čechů. Spousta z nich přitom míří do Bulharska autem. Chcete-li také vyrazit na vlastní pěst, vyberte si trasu, která bude krátká, rychlá a zároveň cenově přijatelná. Poradíme vám, kudy se vydat, jak dlouho bude cesta trvat a kde zakoupit dálniční známky.

Dálniční známka Bulharsko 2020: Kde ji koupit a kolik stojí

Bulharsko má v rámci Evropy trochu jinou strukturu placených úseků. Povinnost mít vylepenou bulharskou dálniční známku neplatí jen na dálnicích, ale také na silnicích první až třetí třídy. Bulharská dálniční známka, takzvaná vinetka, je lepicí, takže ji musíte mít fyzicky na skle vozidla.

Bulharsko: Rychlokurz jazyka – bulharština

Chystáte se na dovolenou do Bulharska a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se v Bulharsku mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.