Gruzie - Kutaisi, zkušenosti

Vloženo: 1. února 2019
Poslední příspěvek: 27. července 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 4 lety
anonym
Dobrý den. S přáteli pojedeme do gruzie - konkrétně naše cesta povede do kutaisi. Chtěli bychom se zeptat, jestli jste tam už někdo byl? Pokud ano, jaké to bylo? Co bychom měli určitě navštívit? Viděla jsem akorát na fotkách katedrálu bagrati, ta by měla být snad z 11. století a vypadala moc pěkně ) Díky všem za tipy.

Odpovědi 6 odpovědí

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
Kristýna
před 4 lety
anonym ~ Dobrý den, ano, jednou z hlavních dominant města jsou určitě kláštery a katedrály, jednou z nich je vaše zmíněná katedrála Bagrati, dále pak také můžete navštívit nedaleko ležící starobylý klášter Gelati zapsaný v UNESCU, který vás ohromí svými freskami a výhledem na okolní krajinu nebo navštivte klášter Motsameta. Zajděte si na místní tržiště Kutaisi market, kde můžete nakoupit různé druhy ovoce a zeleniny, maso, čerstvé sýry, bylinky či místní cukrovinky. Za zmínku stojí také budova parlamentu, která vás nadchne pro svou moderní architekturu. Dále se v centru nachází krásná fontána Colchis a historické muzeum. Jak dlouho se chystáte v Kutaisi pobýt? Mimo tyto zajímavosti si myslím, že Kutaisi nemá moc co nabídnout, a spíš bych návštěvu města zvolila jako jednodenní výlet.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
Právě jsem se odtamtud vrátila. Kutaisi je podle mě nejhezčí město v Gruzii, hezčí než Tbilisi. Na Gelati můžete jet na otočku, jezdí tam z centra města maršrůtky tak, že na klášter máte půl hodiny, stačí to, navíc je klášter teď pod lešením. Na město včetně Gelati stačí jeden den. Záleží na tom, kolik budete mít času, chcete jet ještě do okolí? Ve městě u lanovky je cestovka, která prodává jednodenní výlety do soutěsek v okolí města. Město Chiatura známé lanovkami je také pěkné, zelené, udržované, jako Kutaisi, ale lanovky jsou až na jednu mimo provoz.
Bea
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Bea
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Bea
před 4 lety
Dobry den. V září letime do Kutaisi a chteli by jsme k mori a pak nejaky trek. Co by jste doporucil.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
@Bea ~ V Gruzii jsem byla dvakrát, před deseti lety, kdy jsem navštívila Batumi, tehdy ještě dost rozestavěné. Nyní to je prý přímořská perla Gruzie. Letos jsme jely na mnohá doporučení do Abcházie, která byla v dobách SSSR nejprestižnějším přímořským letoviskem v zemi. Je sice trochu poničená ale skutečnost, že to byla přímořská perla tam je všude vidět, stále je to země žijící z turismu, především toho plážového, neboť co tu je opravdu vyjímečné, to je čistota mořské vody. Obojí dobře dostupné z Kutaisi. To nízkonákladové letiště bylo pro město velkou výzvou, město je na gruzínské poměry v dobrém stavu a hlavně tu vzniká mnoho služeb prot turisty, včetně těch dopravních, celkem bez problémů se veřejnou dopravou dostanete do všech turisticky zajímavých míst v regionu.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
Díky za informace.
Ale Abcházie ? To je přece separatistický region! Gruzínci tě tam normálně pustili ?
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
@Arne1 ~ bez problémů, Gruzie považuje Abcházii za své území a běžne poušti lidi tam a zase zpátky. Jen my potřebujeme vízum, všechno lze vyGooglit. Lidi tam chodilo hodně.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů