Dovolená Gruzie 2020

Nastavené filtry:
Gruzie

Omlouváme se, ale aktuálně tomuto filtru neodpovídají žádné zájezdy.

Dovolená v Gruzii

Země ležící na pomezí Evropy a Asie, na pobřeží Černého moře, láká turisticky přitažlivými horami (Velký Kavkaz), bezpečnou situací, nízkými cenami a přívětivými obyvateli. V Gruzii se bez problémů domluvíte rusky a na pobyt do 90 dnů ani nepotřebujete vízum.

Hlavní město Tbilisi je téměř západního rázu, s moderními stavbami a metrem. Duchovním centrem země je město Mccheta s mnoha pravoslavnými kláštery, které jsou zapsané na seznam památek UNESCO. Výchozím bodem pro výlet do nejkrásnější horské oblasti – Svanetie, je městečko Mestia. V okolí najdete až 5000 metrů vysoké hory, prudké říčky, ledovce, lesy i pastviny s dobytkem a také staré obranné věže.

Neměli byste minout ani národní park Satapia u Kutaisi, kde se nachází pozůstatky starověké Kolchidy. V Satapii si můžete prohlédnout zachovalé stopy dinosaurů společně s přesvědčivými modely těchto tvorů a krápníkovou jeskyní.

Na pobřeží Černého moře najdete i krásné pláže a moderní letoviska (např. Batumi). Vyhýbat se je nutné pouze severní oblasti, jižní Osetii, kterou kontrolují ruské ozbrojené síly.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny zájezdů do Gruzie?

Ceny začínají na 0 Kč.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Gruzie?

Do Gruzie můžete cestovat na pas i občanský průkaz (pokud vás nečeká tranzit v jiném státě). Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Místní měnou je gruzínské lari. S sebou si vezměte ke směně dostatek eur nebo dolarů. V některých nákupních centrech, supermarketech, hotelích a restauracích ve velkých městech můžete platit kartou. Více o měně a cenách.

Potřebuji do Gruzie očkování?

Do Gruzie není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví v Gruzii?

Oficiálním jazykem je gruzínština. Domluvit se je možné také rusky či anglicky ve větších městech.

Jaké zásuvky jsou v Gruzii?

Zásuvky se používají stejné jako známe z České republiky.