Horké prameny - Island

Vloženo: 5. října 2019
Poslední příspěvek: 24. ledna 2020
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Petraaa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Petraaa
Zdravím všechny cestomily mým snem je už dlouho Island. A jako něco úžasného mi přijdou horké prameny a gejzíry. Kde se prosím tyhle venkovní přírodní termální prameny nacházejí? Jak jsou teplé a jak to funguje s převlékáním? Je to bezpečné? Děkuji

Odpovědi 5 odpovědí

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Petraaa ~ Zdravím,
termálních pramenů je na Islandu mnoho. Nachází se zde jak placená termální koupaliště - nejznámější je Blue lagoon, tam jsme ale nakonec nešli, jelikož byl vstup pro náš příliš drahý. Druhým nejpopulárnějším geotermálním pramenem jsou termály Myvatn, tam jsme ale přes velké množství lidí také nezavítali.
Nejvíce jsme si oblíbili přírodní malá geotermální jezírka, která se nachází na mnoha místech na Islandu a vstup je zdarma. Jedním takovým je termální pramen v Heydalur. Další názvy míst si bohužel nepamatuji, jelikož jsme na jezírka často narazili úplnou náhodou, když jsme objížděli ostrov.
Vyzkoušet také můžete řeku s termálním pramenem v Reykjadalur nebo v Landmannalaugaru.
RajskéJablko
nový člen nový člen /
RajskéJablko
nový člen nový člen / před 3 lety
RajskéJablko
před 3 lety
@Petraaa ~ Ahoj, do termálních jezírek můžeš po celý rok, protože teplota vody je stále stále přes 30 stupňů, spíš víc. Super je Seljavallalaug na jihu ostrova. Známý je taky třeba Landmannalaugar ve stejnojmenném kempu. Pokud je venku chladno, tak se prostě musíš co nejrychleji vysvléknout a šup do horké vody, pak už je dobře. Uvnitř se vyhřeješ, že pak je na oblékání docela teplo. Tam, kde vodu nekontrolují, jsou cedule s nápisem o vhodnosti/nevhodnosti ke koupání. Mrkni sem, tady jsou všechny hotpoty: hotpoticeland.com/
Jitka_Rakušanová
nový člen nový člen /
Jitka_Rakušanová
nový člen nový člen / před 3 lety
Jitka_Rakušanová
před 3 lety
@Petraaa ~ Kousek od Reykjavíku je Hrunalaug. Vstup se tam neplatí, stejně jako do většiny takových jezírek. Hrunalaug je super, že má dvě části a vejde se sem poměrně dost lidí. Je tady i takový domeček, kde se můžete převléknout, což se v zimě dost hodí.
KikiD
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
KikiD
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
KikiD
před 3 lety
Já mám osvědčenou aplikaci play.google.com/store/apps…
jsou tam vyznačeny přírodní koupání, horké prameny a spousta užitečných informací. Díky této appce jsme ušetřili spoustu času hledáním apod. DOPORUCUJI!
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
před 3 lety
@Jitka_Rakušanová ~ A jak se tam z Reykjavíku dostanu veřejnou dopravou?

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů