Slovensko od 429 Kč
Zobrazit zájezdy

Je nutné cestovní pojištění na Slovensko?

Vloženo: 11. října 2019
Poslední příspěvek: 19. října 2019
nový člen nový člen /
Martin_B
nový člen nový člen / před 3 lety
Martin_B
Dobrý den, chystáme se na Slovensko do Velkého Mederu. Ještě jsme tam nebyli a nevíme, co vše je potřeba zařizovat...Hlavně by mě zajímalo, jestli je nutné cestovní pojištění na Slovensko. Jedeme celá rodina (2 dospělí, 2 děti).Jaký je váš názor na tohle? Je to opravdu potřeba, aby měl každý zřízené cestovní pojištění na Slovensko a je vůbec možné to zřídit u jedné společnosti (pojišťovny), pod kterou nejsou všichni členové? Děkuji moc

Odpovědi 4 odpovědi

Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 3 lety
Arne1
před 3 lety
NUtné to samozřejmě není nikdy, ale je to vhodné. Stojí to pár korun a každá pojišťovna (a každý pojišťovací zprostředkovatel) vám to udělají pro libovolný počet libovolných osob. Jestli sebou máte děti, tak na to bývají zvýhodněné rodinné tarify.
U pojišťovny "pod kterou" nejsou všichni členové ? Máte asi na mysli zdravotní pojišťovnu, i ta vám to udělá pro kohokoliv, pro ty kteří "jsou pod ní" má většinou slevu.
Máže te si říct, že se určitě nic nestane - ale jak se říká "náhoda je blbec". Na kluzkých kachličkách uklouznete, v noze křupne - a o zábavu bude postaráno. Ušetřit pár korun si myslím za to nestojí.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 3 lety
Sally
před 3 lety
Já to řeknu asi na plnou hubu: "pouze blbec si nesjedná cestovní pojištění do zahraničí".
Nejjednodušší je asi připojištění k platební kartě. Mám to už několik let, platím okolo 70 korun měsíčně, platí po celém světě do vypovězení a mám tam dokonce lepší pojištění než u pojišťovny. Když jsme si u stejné pojišťovny chtěli sjednat to samé pojištění ve stejném rozsahu, tak bychom se na cenu karetní nedostali. Je to bonus kreditní (debetní) karty. A je to na neomezený počet výjezdů v roce, max. doba jednoho pobytu je 90 dní.
Nedávno se kolegyni zranil přítel na Slovensku, neměl cestovní pojištění, převoz na Moravu vrtulníkem a teď se z toho mohou pos...t. Když jsme letěli vloni na Madagaskar, přestože je manželka připojištěná i k mé kartě, nakonec si to za stejné peníze zřídila ke své kartě taky. Takže asi tak
Dizzy
nový člen nový člen /
Dizzy
nový člen nový člen / před 3 lety
Dizzy
před 3 lety
Nestojí to moc, tak proč riskovat.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
před 3 lety
Pokud budete potřebovat lékařskou péči, tak vám bude poskytnuta z běžného zdravotního pojištění pouze potřebná péče na místě, případný převoz do ČR již ne, na to je třeba mít extra pojištění. Navíc pojištění můžete sjednat v jakékoliv pojišťovně, nejen zdravotní, nemusíte být jejich klienty. POjištění si můžete sjednat i přes internet. Pokud jste rodina, existují i rodinné varianty, které jsou jen o málo dražší než pojištění pro jednu dospělou osobu. Tato varianta se vztahuje na osobu, která pojištění uzavřela a rodinné příslušníky, které ji doprovází. Nelze s touto variantou poslat děti do zahraničí samotné a pak požadovat plnění z tohoto pojištění, pokud osoba, která toto pojištění uzavřela, v cizině s dětmi nebyla. Já osobně toto řeším cestovním pojištěním k platební kartě. Automaticky se mi měsíčně pojištění strhává, nic nemusím před každou cestou řešit a odjet a vrátit se mohu kdykoliv. Jen je stanovená maximální délka jedné cesty. K platebním kartám se nabízejí i rodinné varianty.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů