Jizda - hledání trasy mimo dálnici ve Slovinsku

Vloženo: 4. června 2019
Poslední příspěvek: 17. června 2019
Pitrísek
před 20 dny
Pitrísek
Zdravím všechny,
Co tu tak pročítám všechny ty diskuze tak moc nerozumím tomu hledání trasy mimo dálnici ve Slovinsku. Fakt to nějak nechápu.
Máme nějak spočítanou sumu na dovču a jestli mám dát nějakou tu kacku navíc kvůli známce přes dálnici, tak to fakt neřeším. Zas tolik peněz to není. Kolikrát lidé v Chorvatsku utratí peníze fakt za kraviny.
Není to myšleno nějak ve zlém, prostě to tak s přítelkyní máme.
Přeji vám všem hezkou dovcu v Chorvatsku.

7 odpovědí

Josef_Procházka
Josef_Procházka
před 19 dny
Josef_Procházka
před 19 dny
Teď už je dálnice dostavěná komplet, to se snad nemůže vyplatit objíždět. Dálníční známka je ve Slovinsku drahá, když jedete na sedm nocí, tak vám to nevyjde a musíte mít novou. Což bych ještě chápal, ale teď, jak je ta dálnice celá, tak bych se na objíždění vykašlal.
mmxx
mmxx
před 18 dny
mmxx
před 18 dny
Tak letos se Slovinská známka prodává u nás od 900 - 960 Kč.Ale i když je dálnice dostavěná, tak průměrná čekací doba cca 1,5 hodiny ve špičku na hraničním přechodu Gruškovje - Macejl zcela eliminuje relativně ušetřený čas jízdou po dálnici.Letos to budeme objíždět tak jako každý rok, mám z toho i publikované videa, jízda na pohodu i bez navigace.Klasika sjezd 226 v Rakousku na Mureck, Lenart Ptuj a pak buď levou stranou Cvetlin - Trakosčan- na hranici průjezd bez zastavení nebo pravou stranou z Ptuje na Rogatec tam loni na hranici cca do 10 minut.Najetím na dálnici v HR až dál, ušetřené ještě symbolické kilo za mýtné.Jsem rád, že jsou lidi, kteří nechtějí jet mimo dálnici, alespoň jsou ty mimo cesty skoro prázdné.Jen pozor na poliše, loni třeba měřili padesátku v Tržci.Šťastnou cestu, letos jedeme 21.června a 6 září.
JD
JD
před 16 dny
JD
před 16 dny
@mmxx ~
Pokud by se dobře projíždělo přes Macelj,tak neřeknu půl slova.Ale ztráta času a to,že jedu vozem větším(60E),tak objedu,jako vždy...Cvetli.
Za mě souhlas,ale je to každého věc...
Punta
Punta
před 12 dny
Punta
před 12 dny
Každý rok do Chorvatska, letos opět..
Už jenom z titulu drahé dálnice a stání kolony na přechodu do Chorvatska opět objížďka mimo dálnici. Z principu nebudu platit za něco, co dokážu vyřešit - pouze + 40 minut navíc..Trasa na Makarskou má cca 11 hodin čistého času.. těch 40 minut prostojíte v kolonách tak i tak.. takže cesta nikdy nebude na 11 hodin jízdy.. Vyzkoušeno snad x krát..
Kdo jezdí objížďkou v nočních hodinách mezi 1:00 - 2:00 v pátek v noci na sobotu, tak to moc dobře zná, že cesta je v poklidu..pár aut, ani policajti neprudí.. a je to i tak dobře, protože kdyby všichni jeli objížďkou, tak to přitáhne pozornost.. Cvetlin je normální hraniční přechod do 3,5 t..
PS: na dálnici v Chorvatsku najíždím až u Krapiny a tím se vyhýbám hraniční koloně..
Ahoj a hodně zdaru..
JD
JD
před 8 dny
JD
před 8 dny
@Punta ~
Jel jsem v noci 14.6.2019 trasu Mureck,Trate,Lenart,
JD
JD
před 8 dny
JD
před 8 dny
Brzo odeslané,tak znovu!!
Jel jsem v noci 14.6.2019 trasu Mureck,Trate,Lenart,Ptuj,Videm,Cvetlin a dál na dálnici v HR a na Pag. Cesta naprosto bez problémů,bez front a čekání.A po opravených silnicích,o jakých se nám může u nás jen zdát..Tímto jen potvrzuji jednu z objízdných tras přes Slovinsko.
Všem,kteří už jsou a nebo teprve pojedou přeji krásnou dovolenou!
Honza.
ChorvatskáLiška
ChorvatskáLiška
před 7 dny
ChorvatskáLiška
před 7 dny
@JD ~ Díky za info, užívejte dovolenou.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů