Island od 43 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Kam vyrazit a co vidět na Islandu

Vloženo: 4. června 2019
Poslední příspěvek: 6. června 2019
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Ziggy
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Ziggy
Ahoj cesťáci, láká nás cestování autem po Islandu a přemýšlíme kam vyrazit, co všechno vidět a co rozhodně nevynechat. Za každou radu budeme vděční.

Odpovědi 3 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
Kristýna
před 4 lety
@Ziggy ~ Ahoj,
na jak dlouho se na Island chystáte? My jsme zde strávili 14 dní, a stihli jsme projet i ty neznámá a méně turistická místa.
Na Islandu je opravdu tisíce zajímavostí k vidění, za mě byla ale top následující místa:
1) Nejvyšší vodopád Islandu Glymur
2) Vodopády Seljalandsfoss a Hidden waterfall
3) Túra ze Skogafoss do Thorsmork, případně až do Landmannalaugar. Šli jsme pouze první část stezky do Thorsmorku, což byl opravdu největší zážitek z celého tripu. Krajina se zde každou chvíli mění, vyrážíte od moře a jdete kolem řeky s mnoha vodopády obklopené zelení, poté přecházíte přes pustinu a sopky jak na Marsu, dále vás čeká přechod přes ledovec a nakonec scházíte překrásným údolím dolů. Pokud milujete přírodu, tahle túra je dle mě to nejkrásnější co Island nabízí!
4) Duhové hory Landmannalaugar
5) Jokulsárlón
6) Jezero Mývatn a jeho okolí (Hverfjall, Grjótagjá, pseudo-craters, Viti, vodopád Dettifoss)
7) Vodopád Godafoss
8) Hornstrandir
9) Vodopády Dynjandi
10) Poloostrov Snaeffelsnes (především vodopády Kirkjufellsfoss)
11) Vodopády Hraunfossar a Barnafoss
12) Vodopád Gulfoss, Haifoss a gejzír Strokkur
13) Trosky letadla DC-3
14) pláž Reynisfjara
Island nabízí spoustu dalších míst k vidění, ale tyto nás zaujali nejvíce.
Ziggy
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Ziggy
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Ziggy
před 4 lety
@Kristýna ~ Ahoj Kristýno, my budeme mít také 14 dní. Hodně nás láká trek Laugavegur. Chtěli bysme jít z Landmannalaugar až do Skogáru. Vyrazit chceme v srpnu. Vůbec ale nevíme jak to udělat v případě, že si půjčíme auto. Přemýšlíme vyrazit nejdříve autobusem z Reykjavíku a projít to. Pak bysme se chtěli ještě dostat k Jökulsárlónu. Dost nás lákají zápádní fjordy, ale to je dost mimo, abysme to asi spojili.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
Kristýna
před 4 lety
@Ziggy ~ Ahoj, tak to je přesně ten trek, o kterém jsem mluvila. Naprosto jedinečný zážitek, pokud je člověk aspoň trochu fit, tak tato túra je naprosto "must" na Islandu. My jsme ji šli na konci srpna a počasí nám vyšlo skvěle - 22 °C a sluníčko celý den. Po většinu pobytu jsme měli hezké počasí, a tak jsem přijela domů opálenější než od moře. Jelikož jsme chtěli vidět i ostatní krásy Islandu, rozhodli jsme se jít pouze tu první část treku od Skogafossu do Thorsmorku, což je nějakých 25 km a dá se to zvládnout za den. Odtud do Landmannalaugaru je to cca 53 km, tedy 2-4 dny navíc.
Auto jsme nechali zaparkované u Skogafossu, a zpět k němu z Thorsmorku jsme se dostali autobusem. Jízda byla ale dost drahá, nějakých 500 Kč na osobu, pokud si to pamatuji správně. Není však problém stopovat - tolik stopařů co jsme na Islandu viděli, jsme neviděli nikde jinde. Sami jsme tam pak jednou stopem jeli, a auto nám zastavilo do 5 minut.
Pokud se chystáte jet do Landmannalaugaru autem, potřebujete auto 4x4. Cesta není zpevněná a musíte přebrodit řeku. Od Skogafossu do Landmannalaugaru také jezdí autobusy, musíte ale jednou přestoupit (nejčastěji ve městě Hella).
My jsme na Západní fjordy jeli, je to ale pěkná štreka. Od hlavní silnice jedete i 500 km než se dostanete na nějaké zajímavé místo. Nejkrásnější jsou vodopády Dynjandi, sami ale musíte zvážit, jestli to stojí za takovou dálku.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů