Kde najít nejlepší bílé pláže s palmami - poradíte?

Vloženo: 10. července 2019
Poslední příspěvek: 12. prosince 2019
Administrátor Administrátor /
Cestolino_papoušek
Administrátor Administrátor / před 3 lety
Cestolino_papoušek
Dobrý den, ráda pročítám diskuze na webu cestolino.cz. Nikde jsem však nenašla jednoznačnou odpověď na otázku kam jet, pokud chci najít tu pravou, "katalogovou" pláž s bílým pískem a nahnutými palmami. Nejsme s manželem nejmladší a z našich relativně skromných možností se snažíme cestovat. Pláže v Evropě - Itálie, Francie, Chorvatsko, Španělsko, Řecko včetně asi 5 ostrovů jsme již navštívili. Navštívili jsme také Floridu a týdenní plavbu do Karibiku s CK /Jamajka, Kajmany , Bahamy, Cozumel/. Letos na jaře jsme s CK Delfín absolvovali 16 denní pobytově poznávací zájezd Jižní Thajsko - Bangkok, Krabi, Lanta, Puket. Všude bylo krásně, ale přestože obrázky, které nás lákaly v katalozích a nabídkách zájezdů zobrazovaly vysněnou bílou pláž s palmami - skutečnost taková nebyla.
Naším přáním je ještě strávit pěknou dovolenou na krásné romantické pláži, jak jí říkáme, "katalogové". Prohlížíme Dominikánskou rep., Seychely ale už máme obavy, že to zase budou jenom dobře upravené fotky v katalogu. Přeci jen je to dost peněz, dlouhé lety a proto vás chci požádat o tip a případné doporučení kam za krásnou pláží ?
Vím, že každému se může líbit něco jiného - ale bílý písek a nad ním nahnuté kokosové palmy - snad musí někde existovat

Odpovědi 9 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 3 lety
Sally
před 3 lety
Na katalogy se již nedívám a vyhledávám pláže podle vygooglených obrázků na netu.
Kouzelné bílé písčité pláže byly na Sardinii, ale bez palem, jen borové vonící háje, Vai Bai na Krétě, ale tam jsou fíkové palmy, a krásné písčité pláže byly na Madagaskaru . Ale jinak je to těžké, každý má o kráse jiné představy
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Cestolino_papoušek ~ Hezký den,
to je hodně těžká otázka. Každý bude mít asi jiný názor, v každé destinaci také záleží jestli jedete v hlavní turistické sezóně nebo v té vedlejší. Stejná pláž v hlavní sezóně může vypadat úplně jinak v té vedlejší, kdy zde bude minimum lidí. Třeba taková Railay beach v Thajsku je mimo sezónu nádherná, ale v hlavní sezóně to má do dokonalosti daleko, jelikož přes všechny lidi tu pláž ani nevidíte.
Já jsem navštívila již spoustu nádherných pláží po celém světě (Evropa, Afrika, Karibik, Asie) a mám 2 favority: pláž Bang Bao na ostrově Ko Kood v Thajsku a ostrov Cayo Guillermo na Kubě. Obě jsem navštívila v hlavní sezóně, a i přesto zde nebyl téměř nikdo. Pouze bílý písek, křišťálově čistá voda a palmy. Takhle si představuji ráj.
MirekVašků
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
MirekVašků
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
MirekVašků
před 3 lety
Také jsem navštívil Kubu a líbila se mi pláž Varadero. Řekl bych, že přesně splňuje to, co píšete. Turisticky je hodně provařená, ale tak bílý písek a tyrkysové moře jsem snad jinde neviděl.
Světlana
nová členka nová členka /
Světlana
nová členka nová členka / před 3 lety
Světlana
před 3 lety
V mém srdci už nikdy nic nepřekoná Seychely Dá se tam najít i spousta pláží, kde budete sami. Písek je opravdu bílý a moře nádherné.
Janek
nový člen nový člen /
Janek
nový člen nový člen / před 3 lety
Janek
před 3 lety
Co třeba Filipíny nebo Zanzibar? Osobně jsem nebyl, ale co jsem tak viděl videa a fotky, tak bych řekl, že to splňují.
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
LenkaGazdova
před 3 lety
Nejezdit s cestovkou...ta Vás vezme jen na ty nejprofláklejší místa (viz. Váš program v Thajsku), kam jezdí všichni a tam se stěží dá najít nějaká nedotčená příroda a pláže jako z katalogu. Chápu, že ne všichni se odváží na vlastní pěst někam daleko, ale ve většině zemí po celém světě už dnes žijí Češi, kteří vám nejen poradí, ale na řadě míst i zorganizují výlety atd.
Jinak za mě top pláže - z toho, co jsem zatím viděla: Kambodža - Koh Rong, Malajsie - Perhentian Islands, Thajsko Ko Mak, Ko Kood, Ko Wai, Ko Ngai, Ko Phayam (i když tam asi moc palem nebylo, zato tam nebyli lidi), Ko Lipe, Ko Jum, Khao Lak.
Konkrétně v JV Asii je nádherných pláží nespočet, ale chce to pátrat.
Bětka
nový člen nový člen /
Bětka
nový člen nový člen / před 3 lety
Bětka
před 3 lety
@Cestolino_papoušek ~ Bora Bora, vůbec Polynésie, vanilkové plantáže, ananasové plantáže, farmy na černé perly, zpracování kokosu, podmořský život, výstup s průvodcem k vodopádům, na kole jsme objeli ostrov 32 km, můžete i na skútru, nebo autem.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
před 3 lety
Za mě Varadero na Kubě, průzračná voda a bílý písek, navíc daleko od břehu stále mělčina. V Evropě považuji za nejkrásnější pláže Baltského moře, také čistý světlý písek, jen místo palem tam jsou borovice.
pavel666
legenda legenda /
pavel666
legenda legenda / před 3 lety
pavel666
před 3 lety
Já mám pocit,že pokud jste tohle nenašli na Kajmanech,Jamaice či Bahamách tak to už asi nenajdete.Všechny katalogy jsou upravované,fotografie dobarvované.Já taky byl překvapený jak ve skutečnosti vypadali pláže na Seychelách,ale co i tak je to nádhera.Byl jsem u palmy co se údajně fotila na ty fototapety co měl snad každej za komunistů doma,ale už je stará takže byla podepřená kůlem,kolem ní binec,řasy atd takže prostě příroda.Jinak fakt pěkný pláže jsou na Saoně v Dominikánský republice.Maledivy mají bílej písek,ale ty palmy zase nic moc.Mexiko no tady bych asi řek,že ty pláže byly nejslabší.Ale vesměs věechny fotky jsou v katalogu dobarvené.Hledejte fotky od lidí co nejsou upravované.Koukejte na videa na youtube z dovolených od normálních lidí,né ty reklamní od hotelů či cestovek a tam uvidíte realitu.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů