Maroko od 10 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Kdy jet do Maroka?

Vloženo: 11. června 2019
Poslední příspěvek: 1. listopadu 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
KrálJelimán
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
KrálJelimán
Zdravim, kdy jet do Maroka na dovolenou? Teď tam bude asi slušné horko, že? Dají se třeba na podzim sehnat levné letenky do Maroka? Chtěli bysme letět asi přímo do Marakéše, máte zkušenosti s couchsurfingem nebo raději volit hotel v této oblasti?

Odpovědi 3 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@KrálJelimán ~ Zdravím,
Počasí se liší v závislosti na konkrétní oblasti, záleží kam všude se v Maroku chystáte jet. Já před 3 týdny procestovala střední a jižní část Maroka, včetně oceánu, a ve vnitrozemí tou dobou už byla nesnesitelná vedra okolo 42 °C ve stínu. Měli jsme ale tak trochu štěstí/smůlu na takové počasí, jelikož teď je momentálně v Marakéši podobná teplota jako v ČR - "jen" okolo 30 °C.
U Atlantiku bývá chladněji a teplota dosahuje i v létě maximálně 25-30 °C. Ve vnitrozemí, kterou z velké části pokrývá poušť, se však v létě připravte na opravdová horka.
Vyrazit na podzim bude určitě rozumnější volba, a i letenky seženete levné. Stačí sledovat akce na našich stránkách, nebo se podívat přímo na stránky Ryanairu, který létá z Vídně i Prahy do Marakéše za skvělé ceny. Nás vyšla zpáteční letenka na 1200 Kč kupovaná pouze 3 dny před odletem. Ještě výhodnější jsou pak letenky koupené s měsíčním předstihem.
S couchsurfingem v Marakéši zkušenosti nemám, protože jsme spali v Kammy hostelu za 70 Kč/noc i se snídaní. Hostel je vhodný spíše pro méně náročné cestovatele, ale výborná atmosféra vynahradí pár nedostatků (hostel nebyl zrovna nejčistější). Je to skvělé místo na seznámení se s dalšími cestovateli.
Adam
nový člen nový člen /
Adam
nový člen nový člen / před 3 lety
Adam
před 3 lety
Couchsurfing bych v Maroku neriskoval ani jako kluk. Kvůli bezpečí i hygieně. Ve velkých městech se sice dost staví, ale většina lidí žije ve starých domech a domácnost obyčejné rodiny je pro Evropana opravdu zážitek. Na návštěvu v pohodě, ale bydlet tam několik dní bych nechtěl. Hotely se dají sehnat slušné za dobrou cenu. Záleží, kam se chceš podívat, v létě bývá v Maroku běžně přes 35 °C na jihu i přes 50°C.
Skrytý autor
Skrytý autor
před 3 lety
Skrytý autor
před 3 lety
Tento příspěvek byl skrytý administrátorem, protože porušoval pravidla webu.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů