Dovolená Maroko 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Maroko

Pobytové zájezdy Maroko

Marocké království se nachází na severozápadě Afriky. Země je plná kontrastů, kde se na jedné straně střídají královská města jako vystřižená z pohádek tisíce a jedné noci, a na druhé straně je složena z moderních přímořských letovisek. 

Metropolí Maroka je město Rabat, které leží v severní části východního pobřeží. Měnou je marocký dirham (MAD) a úředním jazykem arabština. Podnebí na severozápadu země se vyznačuje mírnou zimou s teplotami okolo 16 °C a příjemně teplým létem, kdy teploty dosahují 30 °C. Na jihu Maroka převládá kontinentální podnebí s horkým létem, kdy teploty převyšují hranici 40 °C. Dovolenou v Maroku je nejvhodnější trávit v letních měsících. K zajímavým místům patří jedna z nejkrásnějších pláží světa Casablanca, která se nachází u města Fes. Za poznáním pravé africké a arabské kultury zavítejte prostřednictvím fakultativního zájezdu do města Marrakesh, které je od pradávna místem setkávání obchodníků ze Sahary. 

Oblíbeným marockým jídlem je kuskus, kebab z jehněčího masa a snad k žádnému jídlu nechybí ani ovoce či zelenina. Cestování po Maroku je velmi pohodlné vlakem a to díky kvalitně vybudované železniční síti. Volit však můžete také autobus nebo taxislužbu.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Maroka?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Maroka od Invia.cz, TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů do Maroka?

Ceny začínají na 13 290 Kč, nejdražší zájezd stojí 70 290 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce all inclusive, plná penze, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici jsou do Maroka tyto typy dopravy autobusem, letecky (z Prahy, z Vídně), vlastní.

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Vybírat můžete z last minute, first minute.

Které hotely jsou nejlépe hodnocené?

Klienti nejlépe hodnotí v Maroku hotely: ClubHotel Riu Tikida Dunas (90%), Hotel Les Jardins D'agadir (89%), Be Live Grand Saidia (86%), Kenzi Europa (85%), lti Agadir Beach Club (84%).

Které hotely jsou u klientů oblíbené?

Nejoblíbenější hotely v Maroku jsou podle cestovatelů tyto: Be Live Grand Saidia, Iberostar Saidia, Royal Decameron Tafoukt Beach Hotel, lti Agadir Beach Club, Atlas Amadil Beach.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Maroka?

V případě, že do země cestujete na méně než tři měsíce, bude vám stačit platný cestovní pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měnou je marocký dirham. Směňte si tedy koruny za eura, které pak v Maroku vyměníte za dirhamy. Bezhotovostně lze obvykle platit ve většině obchodů a restaurací ve frekventovaných turistických centrech. Více o měně a cenách.

Potřebuji do Maroka očkování?

Do Maroka není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví v Maroku?

Úředními jazyky jsou arabština a od roku 2011 i berberština. Domluvíte se tu také francouzsky, anglicky a španělsky.

Jaké zásuvky jsou v Maroku?

Zásuvky jsou stejné jako v České republice. Adaptér tedy není potřeba.

Prohlédněte si destinace v Maroku