Havajské ostrovy od 114 590 Kč
Zobrazit zájezdy

Kdy vyrazit na Havaj a jaké výlety doporučujete?

Vloženo: 27. října 2019
Poslední příspěvek: 28. října 2019
nový člen nový člen /
Elf
nový člen nový člen / před 3 lety
Elf
Dobrý den, chtěl bych se někdy podívat na ostrov Maui, zatím to je jen představa. Nevím ani jak se pohybují letenky nebo zda se vyplatí raději letět s CK. Ale prostě je to neskutečná krása. Kdyby tu byl někdo, kdo mi může zodpovědět několik dotazů, co se týkají toho, kdy jet na Havaj, dal by mi tipy na výlety, řekl, jak se tam nejlépe přepravovat a na kolik to tak vyjde cenově (třeba těch 10-12 dní). Byl bych moc vděčný. Děkuji

Odpovědi 1 odpověď

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Elf ~ Hezký den,
na Havaji jsem strávila loni 2 měsíce a pobyt byl přesně podle mých představ - pláže jako z katalogu, skvělé surfování, nádherné hory, divočina a kouzelné vodopády. Vydat se s cestovní kanceláří na Havaj Vás vyjde na nemalé peníze, na druhou stranu Vám to ušetří spoustu času s plánováním. S CK se pod 40-50 tis. Kč/2 týdenní pobyt nejspíš nedostanete.
Já letenky kupovala v akci za 11 500 Kč z Benátek, do Benátek mě cesta vyšla na 500 Kč. Běžná cena se pohybuje okolo 20-25 tis. Kč. Ubytování na místě je poměrně drahé. Spala jsem v hostelech (od 600 Kč/os za smíšený pokoj). Nakupovala jsem především na místních trzích, kde seženete tropické ovoce a zeleninu za pakatel, a ostatní potraviny v supermarketech. Určitě doporučuji pronajmout si auto, jinak se nikam nedostanete. Veřejná doprava jezdí jen mezi městy, ale na většinu nádherných míst autobus nejezdí. Já většinu času stopovala a nikdy jsem nečekala víc jak 10 minut.
Co se týče počasí, tak toho se nemusíte obávat. Na Hawaii se můžete vydat celoročně, s tím, že v zimě je tam o něco chladněji (okolo 20-30 °C) a více prší. V zimě jsou také na většině místech velké vlny a je to ideální období pro surfování (spíš pro pokročilejší surfaře, jelikož někde vlny dosahují i 8 metrů, najdou se zde ale samozřejmě i pláže pro začátečníky). Léta jsou tam horká a sušší. Já jsem na Havaji byla od půlky října do půlky prosince a počasí se vydařilo skvěle - pouze na Kauai zapršelo téměř každý den, ale vždy se pak během dne vyjasnilo. Na ostatních ostrovech bylo víceméně slunečno s občasnými přeháňkami. Ani nám ten občasný déšť nijak nevadil, vždy se aspoň pročistil vzduch a opadla horka.
Navštívila jsem celkem 4 ostrovy - Oahu, Kauai, Maui a Big Island. Přesně takhle je i řadím od těch nejoblíbenějších. Oahu je nejspíše nejpopulárnější a nejznámější ostrov ze všech, ale většina turistů se nedostane dál než je Waikiki beach a Honolulu. Slýchám na Oahu rozporuplné názory, buď se někomu tento ostrov líbil úplně nejvíce nebo nejméně. Každopádně si myslím, že ty, co ostrov moc nezaujal, nebyli na těch správných místech. Na Oahu jsem viděla ty nejkrásnější pláže na Havaji, zažila jsem úžasné túry v horách a zároveň si užila městský život v Honolulu a na Waikiki. Kauai je ostrov, kam doporučuji jet pouze za přírodou - nespočet vodopádů, divoká džungle, krásné hory, kaňony. Městský ruch zde nenajdete a z pláží jsem také nebyla úplně nadšená v porovnání s Oahu. Maui dle mě taky nemá tak krásné pláže, ale příroda je opět úchvatná. Big Island doporučuji pokud chcete vidět sopku Mauna Kea, která je nejvyšší horou světa, pokud se její výška počítá i s podvodní částí.
Z vašeho dotazu to chápu tak, že chcete navštívit především Maui. Zde doporučuji k návštěvě následující místa:
1) Road To Hana - po cestě nespočet vodopádů (např. Wailua a Waimoku falls) a pláží s černým pískem.
2) surfařská městečka Paia nebo Lahaina a jejich pláže
3) pláže Napili a Kapalua, Wailea a Big beach
4) Iao Needle State park
5) túra Waihee ridge trail
6) Levandulové pole a vinohrady poblíž Kaonoulu
7) sopka Haleakala

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů