Dovolená v USA 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:

Dovolená v Americe

Spojené americké státy se rozkládají od Atlantského až po Tichý oceán ve střední části severoamerického kontinentu. Tato federativní prezidentská republika je tvořena 50 federálními státy a několika samosprávnými územími Spojených států. USA jsou s rozlohou 9 631 214 km2 třetím největším státem na světě, ve kterém žije přes 312 milionu obyvatel.

Hlavním městem Spojených států amerických je Washington D. C. Úředním jazykem je angličtina a národní měnou americký dolar ($ - USD). Dovolenou v USA můžete trávit celoročně. Zemí prochází několik klimatických pásem. Severní část leží v mírném pásu, zatímco jižní část států se nachází v subtropickém podnebném pásu.

V Americe v zemi nekonečných možností si každý přijde na své. Turisté obdivují úchvatnost velkoměst i ryzí a divokou přírodu národních parků, přírodních kaňonů a termálních gejzírů. Za návštěvu jistě stojí metropolitní New York nebo proslulé San Francisco s pevností Alcatraz a mostem Golden Bridge. Filmové fanoušky nadchne Los Angeles s chodníkem slávy a největším zábavním parkem Disneylandem. Oblíbené jsou také zájezdy za přírodními skvosty, jako je Grand Canyon, Niagarské vodopády nebo národní parky Yellowstone či Yosemite.