Pula od 5 439 Kč
Zobrazit zájezdy

Koloseum Pula

Vloženo: 2. července 2019
Poslední příspěvek: 7. července 2019
nový člen nový člen /
Speedyshoes
nový člen nový člen / před 3 lety
Speedyshoes
Ahoj přátelé, již dlouho mě láká koloseum Pula. Amfiteátr má prý přístupné i podzemí, je to pravda? Má Chorvatsko ještě další podobné stavby nebo je tato v Pule jediná?
Pokud někdo víte, jak je to tam s parkováním nebo mě ujistíte zda se dá platit kartou, budu vděčný. Děkuji a přeji hezké léto

Odpovědi 3 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Speedyshoes ~ Zdravím,
máte pravdu, amfiteátr umožňuje navštívit i jeho podzemí, kde se nachází stálá výstava výroby olivového oleje a pěstování oliv a různé vykopávky a obrázky, jak Pula vypadala v dávných dobách.
Ve starověku sloužilo podzemí jako vězení a také zde byly prostory pro zvířata v klecích.
Pulu jsem navštívila třikrát, naposledy však před 4 lety. V té době bylo možné zaparkovat přímo na ulici nedaleko amfiteátru a nebo přímo na vyhrazeném parkovišti.
Co se týče dalších amfiteátrů v Chorvatsku, tak si nejsem stoprocentně jistá, ale bohužel si myslím, že tento v Pule je jediný.
SandraSadra
nová členka nová členka /
SandraSadra
nová členka nová členka / před 3 lety
SandraSadra
před 3 lety
Pod tím amfiteátrem je muzeum toho, co bylo vytažené z moře. Ke vstupence dostanete letáček s informacemi. Vzadu za amfiteátrem nebo v přilehlých ulicích bylo možné zaparkovat zdarma, jinak je tam velké placené parkoviště. Vstupné lze platit i kartou. P. S. určitě si počkejte na večer až bude amfiteátr nasvícený - nádhera
Lola
stálá členka stálá členka /
Lola
stálá členka stálá členka / před 3 lety
Lola
před 3 lety
V Chorvatsku podle mě už jiný amfiteátr není, ale v Pule je ještě Augustův chrám, který stojí na Náměstí republiky nebo Sergiův oblouk (také krásný nasvícený). Moc hezké a působivé stavby

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů