Lefkada od 12 090 Kč
Zobrazit zájezdy

Pláž Egremni

Vloženo: 3. července 2019
Poslední příspěvek: 15. července 2019
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Tom_D
Ahoj všem milovníkům Řecka,
zdravím Vás přímo z nádherné Lefkady. Pokud někoho z Vás zajímá, jak to vypadá s pláží Egremni, která je už pár sezón nedostupná kvůli zničené příjezdové cestě po zemětřesení, tak pro Vás budu mít bližší info. Včera jsem na vlastní kůži zkusil a důkladně prozkoumal, jak to vypadá s přístupem na pláž suchou nohou. Každopádně pokud čekáte na oficiální otevření, které by podle některých zdrojů mělo být už za měsíc, myslím, že Vás zklamu. Podle toho, co jsem viděl, tak je minimální šance na dokončení stavebních prací v horizontu nejbližších měsíců.
Očekávejte brzy bližší info
Zatím se mějte hezky!

Odpovědi 1 odpověď

Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Tom_D
před 3 lety
Tak jsem zpátky z Lefkády, která mě totálně okouzlila a dostala se mezi mé nejoblíbenější řecké ostrovy. Nedalo nám to a museli jsme se podívat k vyhlášené ale už pár sezón zavřené pláži Egremni, o které se říká, že by se měla co nevidět otevřít veřejnosti.
Pláž byla minulý týden ještě oficiálně uzavřena, příjezdovou cestu uzavírá velká zamčená brána. Tu ovšem jde z jedné strany obejít nenápadnou dírou v plotě. Dostanete se na příjezdovou cestu, která se buduje a podle toho, jak vypadala, se určitě ještě pár měsíců budovat bude.
Po cca 15 minutách svižné chůze cesta končí a dostanete se ke schodům, místy poškozeným, které dříve nejspíše byly přístupovou cestou k pláži. Po chvíli schody končí a máte pod sebou už jen čistě přírodní sráz, což už je jen poslední úsek k tomu dostat se na pláž.
Nicméně je zde vodovodní hadice a následně lano, které napomáhá sestupu/výstupu, o kterých se můžete slaňovat. Tento úsek není tak dlouhý a není ani nijak zásadně náročný. Celá cesta od zavřených vrat až po příchod přímo na pláž nám trvala cca 35 minut.
Pláž byla opravdu úžasná a byli jsme tady úplně sami. Co nám pomohlo, byly horolezecké rukavice, které jsme využili právě v tom posledním úseku, kde bylo nutné zdolat sráz a při tom se přidržovat lana, případně okolního terénu. Tyto rukavice jsme poprvé využili před 2 lety, když jsme se podobně dostávali na kefalonskou pláž Platia Ammos, která má podobný osud jako Egremni. Při porovnání dostupnosti bylo dostat se na Egremni mnohem méně náročné než na Platia Ammos.
Je otázka, kdy bude Egremni oficiálně otevřena, některé zdroje hovoří ještě o této sezóně, ale podle toho, co jsem viděli, je zde ještě spousta práce na příjezdové cestě, která ještě určitě bude trvat nějakou dobu. Pokud bude hotovo na příští sezónu, tak to bude z mého pohledu malý zázrak.
Pokud by Vás ještě něco zajímalo, neváhejte se ptát

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů