Lefkáda, top místo a pláž

Vloženo: 20. září 2017
Poslední příspěvek: 14. května 2019
anonym
před rokem
anonym
Někdo tip na fakt pěkný místo/město na Lefkádě, kde se dá ubytovat za rozumný peníz a mít to blízko na nějakou hezkou pláž s jemnym pískem?????? Málo turistů beru jako plus.

41 odpovědí

anonym
anonym
před rokem
anonym
před rokem
Ještě jednou se snažím přispět k rozhodování. Vše se odvíjí od toho, co je pro vás prioritní zda otevřené průzračné luxusně modro tyrkysové moře s vápencovým podložím, takže ta nádhera je trvalá, s možností vidět úžasné západy slunce a mít občas i vlny, ve kterých lze také plavat. Nebo moře s výhledem na pevninu a přilehlé ostrový, kidné , ale díky podloží spíš ten rybník, čisté jen v některých místech(rozhodně ne v Nidri). S pískem ke to tak, že ten jemný a tmavší je na východní straně , ale ve vodě jsou někde kluzké kameny, tedy spíš balvánky. Na západní straně je sice hrubý písek, nebo oblázkopísek, ale když jdete do moře, jsou tam oblázky a většinou hned hloubka. Na Pefkoulii je písek i v moři !
Také je potřeba si uvědomit, že východní a západ dělí vysoké hory, takže sluníčko na západní pláže začne svítit o neco později a naopak zatímco se na západě vyvarujte na pláži pomalu do západu slunce, na východě už se Vám o něm může jen zdát.
Záleží také na věku cestovatele ( rušné versus klidné středisko ), na období, kdy chce ostrov navštívit. V sezóně je turistů hodně všude, od září je to pak lepší. Ubytování od privátniho přes různé penzionky a hotýlky. My bereme vždy jen nocleh se snídani. My jsme si zamilovali Lefkáduuž před 20ti lety a nic nás nemůže zklamat, přijali jsme jí se vším a tak to má, myslím,
být. Ještě jsem nenapsala, že Jónské moře je jedinečné svojí skladbou minerálů, voda Vás úžasně nadnáší, takže si v ní, když už nechcete plavat, nádherně odpočinete.
Šťastnou volbu
Lenči
Lenči
před rokem
Lenči
před rokem
My jsme si na příští rok vybrali Lefkádu, Agios Nikitas. Podle obrázků a doporuční budou hezké písčité pláže převážně tam, ale jistě budou krásná místa všude na Lefkádě.
anonym
anonym
před rokem
anonym
před rokem
Pozor, na Egremni po zemětřesení bohužel přístup jen z moře.
Lenči
Lenči
před rokem
Lenči
před rokem
Ano, četla jsem o tom. Takže se tam dá dostat vodním taxi?
anonym
anonym
před rokem
anonym
před rokem
Určitě
Sally
Sally
před rokem
Sally
před rokem
Určitě pláž v Lefkas proti pevnosti Ammoglossa - hrubý písek, Pefkoulia je písčitá, V Geni pláž Dessimi je písčito oblázková, Porto Katsiki oblázková (oblázky asi jako v Chorvatsku), Agios Nikitas městská je písčitá, před vesničkou je kamenitá - balvanitý přístup do vody, Kathisma je písčitá, Micro Gialos je oblázková, Ve vasiliki u hotelu Apollo je kamenitá - velké oblázky a kameny ve vodě. Pokud vím tak je pár písčitých pláží i v okolím Nikiani, ale tam, jsme se nekoupali.
Jan57
Jan57
před rokem
Jan57
před rokem
Jsou tam jedny z nejkrásnějších pláží v Řecku. Některé jsou hůře přístupné, ale pro sportovně založené cestovatele žádný problém. Naopak je tam minimum lidí a kouzelné moře. Pouze cestování půjčeným autem v plné sezoně je dobrodružství hlavně díky hustému provozu v okolí veřejných plaží. Porto Katsiki, Pefkoulia a další. Ostrov je totiž přístupný autem z pevniny, takže celý Balkán v době prázdnin vyráží právě tam.
anonym
anonym
před rokem
anonym
před rokem
Lefkada je krasna a ty plaze jsou bezpochyby jedny z nejkrasnejsich. Agios Nikitas je skvela destinace
Lenči
Lenči
před 4 měsíci
Lenči
před 4 měsíci
Za mě je nejlepší letovisko Agios Nikitas, neboť leží na západní straně Lefkády, kde jsou nejkrásnější pláže. Také jsem, než jsme loni odjeli na dovolenou, četla, že tam jsou písčité pláže. Není to tak. Pláže, které jsme navštívili, jsou z malých kamínků.....i na Milosu. Je bohužel zapotřebí brát s sebou boty, na druhý den vás můžou nohy dost nepříjemně bolet, pokud budete chodit po plážích opět bosky. Hodně jsem četla články o Lefkádě a s volbou letoviska jsem udělala dobře. Nidri a Vassiliki, kde jsme také byli, je dost rušné a větší letovisko. My preferujeme klidnější místa. Volbou Lefkády i když tam nejsou vyloženě písčité pláže, uděláte jen a jen dobře. Je to kouzelný a nádherný ostrov co se týče přírody, tyrkysového moře i dobrého jídla. Pokud tam pojedete, nezapomeňte na mys Doukato. Zážitek na celý život! Letos letíme jinam, ale určitě Lefkádu navštívíme ještě jednou.
Lenči
Lenči
před 4 měsíci
Lenči
před 4 měsíci
@anonym ~ Rodinný hotel Kalypso......pouze ale se snídaní. Blízko jsou taverny i obchody, takže i jídlo vás může stát levně.
Petronius
Petronius
před 4 měsíci
Petronius
před 4 měsíci
Pro sportovně zdatné určitě doporučuji půjčit si kolo. V Nidri mne vyšlo před 3 lety na 5 Euro na 24 hodin. Během 3 dnů jsem tak za pouhých 15 Eur projel celý ostrov křížem krážem, podél pobřeží i přes hory, kde se dostanete z 0 na 1000 m n.m. a ta panaromata stojí za to Navíc kontakt s místními v horských vesničkách, to jsou úplně jiné zážitky než organizovaný výlet s delegátkou CK! A možná jako já objevíte i nečekané malé pláže, kde není ani noha... Fakt vřele doporučuji.
Sally
Sally
před 4 měsíci
Sally
před 4 měsíci
@Lenči ~
Hrubý písek je na pláži Amoglossa proti pevnosti Santa Maura, Pefkoulia je taky takový hrubý písek, zčásti u Likiany a pláže v Ligii. Ale všude takový ten hrubý písek. A myslím že byl i v AN na městské pláži.
Mia07
Mia07
před 4 měsíci
Mia07
před 4 měsíci
Na Milos tedy bity do vody ano nebo ne? Letime do AN, tak abych je neshanela někde na místě
Mia07
Mia07
před 4 měsíci
Mia07
před 4 měsíci
Myslím boty
Sally
Sally
před 4 měsíci
Sally
před 4 měsíci
@Mia07 ~
tak na některé pláže se určitě hodí. Kousek před AN jsou pláže,kde bez bot ani ranu. Určitě mám v některé fotogalerii fotky.
Ale na všechny ostatní oblázkové a jiné pláže jsme boty do vody nikdy nepoužívali.
Ondra
Ondra
před 4 měsíci
Ondra
před 4 měsíci
@Mia07 ~ Pokud si boty do vody přibalíte, tak určitě nic nezkazíte co se týká pláže Milos, tak tam boty do vody potřeba nejsou. Pláž je spíše písečná, ve vodě kameny nebyly Nebyl jsem na všech plážích, ale Milos, Gialos, Kathisma, Porto Katsiki a pláž přímo v Agios Nikitas je bez problémů a boty do vody jsme nepotřebovali
Lenči
Lenči
před 4 měsíci
Lenči
před 4 měsíci
@Mia07 ~ Na Milosu je hrubý písek. Byla to první pláž, kterou jsme po příletu na Lefkádu navštívili. V domnění, že tam bude písčitá pláž, jsem si boty do vody nevzala. Chození po hrubém písku mi nevadilo, ale na druhý den to již bylo poznat. Opět jsem si nevzala boty a na Skorpiosu jsem bosky pro bolest nemohla po pláži chodit. Všude jinde jsou oblázkové pláže, takže bez bot do vody se neobejdete.
Mia07
Mia07
před 4 měsíci
Mia07
před 4 měsíci
Díky všem za postřeh boty do vody určitě nezapomeneme
Fesoj
Fesoj
před 3 měsíci
Fesoj
před 3 měsíci
@anonym ~ Máte naprostou pravdu Lefkáda s Agios Nikitas s modro azurovým mořem se vidí málo kde. Je to snad nejhezčí místo, alespoň pro mne ,které jsem v Řecku navštívil. Pokud si uděláte celodenní výlet lodí na Ithaku a Kefalonii prožijete super výlet. Výlet začíná v přístavu Nidri, navštívíte ještě cestou vodní jeskyni na Meganisi, kde v době války byla schována řecká ponorka,mis Dukáto, a jednu z pláží Egremi nebo Porto Katsiki. Dobrý typ na dovolenou.
Tom_D
Tom_D
před 3 měsíci
Tom_D
před 3 měsíci
Já mám tento rok namířeno na Lefkadu a kromě těch nejznámějších pláží mám dále v hledáčku pláže, které nejsou tak často zmiňovány - Anemomyli, Avali, pak Kavalikefta a Pefkoulia, ty už patří mezi ty známější. Mám v plánu se pokusit objevit na mapách ještě nějaké zapadlé opuštěné pláže, které jsou na Řecku to nejlepší

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů