Nejkratší a nejrychlejší cesta do Chorvatska přes Maďary

Vloženo: 1. listopadu 2018
Poslední příspěvek: 7. července 2019
veksle
před 9 měsíci
veksle
Myslím, že tato cesta je jedna z nejlepších. Doma koupím el.známku do Slovenska, zde eznamka.sk/selfcare/purchase/…
Dále el.známku do Maďarska,já kupuji zde www.tolltickets.com/
A jedeme, my z Ostravy, ale začnu Bratislavou. Jedeme na Maďary ,najedeme na M15 /2proudová, ale placená, věřím, že v roce 2019 již 4proudová/. Napojíme se na M1 směr Budapest, z ní odbočíme na M86 směr SZOMBATHELY. Je nová a je na ní již dovolena bychlost 130km/jel jsem září 2018/. Odpočívadla žádné, pompy se staví. Ze Szombathely směr Redicz a přechod/bývalý/H/SLO. Za hranicí ve Slovinsku, za benzínkou, je kruhový objezd, tak na něm vyjed směr Dolga Vaz, druhý výjezd. Jedete po "Glavná ulica" na kruháč, druhý výjezd, na další kruháč, kolem supermarketu, na něm rovno přes řeku. Na další kruháč, na něm první výjezd Lendava,/je to i na dálnici/, další kruháč třetí výjezd. A již frčíte na Lendavu. Dojedete na hraniční přechod SLO/HR. Mursko Srediště. Dále na Šenkovec a Čakovec. Tam jsou již ukazatele na dálnici, směr Zágreb.
Vypadá to složitě, ale je to projeté bleskem,mnohem rychlejší, než se plahočit po Maďarské straně hranice dolů na dálnici M7.
Když jedeme z Ostravy, bereme benzín, zde v Ostravě, potom dobereme na Shelce před hranicí se Slovenskem a potom, buď na dálnici za Čakovcem/a pojíme/, nebo před Karlovacem. Hezkou cestu.

9 odpovědí

anonym
anonym
před 9 měsíci
anonym
před 9 měsíci
Ano, nejede se přes Letenye, kde cestou zpět v neděli jsme čekali asi 1 hod. Navíc ta placená silnice M70 směr Letenye ta je ještě rozestavěná a byl tam semafor. Cestou zpět tam byl o jeden semafor víc. Takže další zdržění.
Arne1
Arne1
před 9 měsíci
Arne1
před 9 měsíci
Trasa jasná pro běžná auta, jenom my co máme auta na zemní plyn tam musíme udělat pár odboček. Buď zabočit do Bratislavy, nebo jet přes Rakousko a natankovat u Neusiedlu. Další levné tankování je v Maďarsku zajížďka do Zalaegerszeg nebo Nagykanizsa. Ve Slovinsku jenom Maribor (který je při této trase hodně z ruky) a v Chorvatsku jediná pumpa Záhřeb.
Renča11
Renča11
před 27 dny
Renča11
před 27 dny
Dobrý den, říkáte přes Lendavu je to lepší jak přes Letenye? Pořád se rozmýšlíme kudy. Jak vypada silnice do Čakovce? Je to v poho?
U toho přechodu Letenye jsem se dívala, ze je zavreny starý Goričan az do 31/07. Tak ted nevim jestli tam je jeste jiny přechod u dalnice nebo jen ten jeden a ten je zavřený?
Diky za nazory R.
veksle
veksle
před 27 dny
veksle
před 27 dny
@Renča11 ~ Ano je, dálniční. Na dálnici z H do Hr. ale musíte mít Maďarskou známku.
TeraS
TeraS
před 27 dny
TeraS
před 27 dny
My tak jezdili celé 3 roky, ale minulý rok jsme zkusili jet jinak. Vždy u té debilní Letenye a Lenti bloudíme, tedy jsme jeli: Szhombathely - Körmend (za ním jsme se odpojili) a jeli na Zalaegerszeg směrem na Nagykanizsa a tam jsme se krásně pak napojili na tu dálnici! Nemuseli jsme řešit to, abychom nezajeli do Slovinska. Troufám si říci, že to vyjde nastejno, co se týče cesty i kilometrů... Tak jsem si to schválně našla, kilometrově je to jen o 8 km delší, což dělá 10 minut navíc. Stejně ale myslím, že než bloudit a stresovat se, tak to za to stojí! Navíc je i méně tato cesta profláklá, tedy méně aut.
Renča11
Renča11
před 27 dny
Renča11
před 27 dny
@TeraS ~ Děkuji super Jen se teď dívám na mapu a ještě by se dalo ze Szombathely -Kám-Sarvár-Vasvár a pak už Zalaegerszeg .... .
Tak teď nevím. Jel někdo více trasami, aby mohl srovnat?
Renča11
Renča11
před 27 dny
Renča11
před 27 dny
@veksle napsal(a):
@Renča11 ~ Ano je, dálniční. Na dálnici z H do Hr. ale musíte mít Maďarskou známku.
Děkuji super Ano budeme mít dál. známku HU
veksle
veksle
před 27 dny
veksle
před 27 dny
@TeraS ~ No nechápu, proč by jste neměli vjet do Slovinska? Z Szombathely jedu po 86 dále na Redicz, přejedu hranice do Slovinska, na prvním kruháči vlevo a Dolga Vas,Lendava, hranice s Chorvatskem Mursko Srediště,Čakovec a dálnice. Není kde bloudit,rovnou za nosem. A jenom tak Lenti je nahoře u Redicz a Letenye je dole u maďarské dálnice. Psal jsem trasu již výše a jezdí tak mnoho lidí, jako nej trasu a nejrychlejší. Když dostaví,snad maďaři dálnici z Szombatheky dolů na Letenyi ,to bude něco jiného.
coudi
coudi
před 15 dny
coudi
před 15 dny
Nedoporučuji jet až do Szombathely (po 86) a pak přes Lenti na hraniční přechod Letenye. Sice to vypadá vpoho, ale silnice je totálně rozkopaná, cestovní rychlost 60km/h. po délce asi 30km ((
Pokud míříte na Letenye, bude lepší u Hegyfalu sjet směr Sárvár a Zalagaerzek.
Přechod Letenye je vpohodě (ten dálniční, nový)
Pak dále cesta dle destinace. Vyzkoušeno 6.7.2019.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Akční nabídky