Istrie od 923 Kč
Zobrazit zájezdy

Nejlepší cesta autem na Istrii

Vloženo: 2. července 2019
Poslední příspěvek: 4. července 2019
nový člen nový člen /
Speedyshoes
nový člen nový člen / před 3 lety
Speedyshoes
Jaká je nejlepší cesta autem na Istrii? Pojedeme z Prahy. Je lepší jet přes České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz nebo na Vídeň?

Odpovědi 1 odpověď

Punta
stálý člen stálý člen /
Punta
stálý člen stálý člen / před 3 lety
Punta
před 3 lety
Nejlepší trasa s pěknou podívanou je PH - ČB - DOLNÍ DVOŘIŠTĚ - LINZ-SALZBURG-VILLACH-TERST-KOPER - ( HRANICE S CHORVATSKEM )
Je to cca 700 km z jižních Čech. Záleží kam pojedeš na Istrii..
Poplatky - A - 9€ ( 10 dní dálnice) + Tauren tunel poplatek , Itálie - placeno podle odjetých km na dálnici na sjezdu, Slovinko nic platit nebudeš, v Chorvatsku podle toho, zda si budeš chtít sjet po dálnici, která vede po Istrii, a nebo pojedeš po vedlejší - ta je v pohodě, pěkná cesta.
Doporučuji, pokud nepojedeš vyloženě na noc, tak ta cesta vede přes Alpy tzn. tunely, pěkný mosty přes horský řeky, nějaký vodopád, jezera... Je zajímavý, že když jedeš touto cestou směrem k moři, tak de-facto od Dolního Dvořiště až po Tauren Tunel ( za Salcburkem) jedeš pořád do kopce.. pořád stoupáš.. , poznáš to na spotřebě. Pak se to za tunelem zlomí a už jenom klesáš postupně k moři . Moře uvidíš poprvé u Monfalcone před Terstem.. Dálnice vede údolím Alp a je to opravdu příjemná cesta pro posádku, že mají co pozorovat..
Tuhle trasu znám po paměti.. jsou tam naše začátky cest do Chorvatska od roku 1996 s Favoritem a mými rodiči, kteří tudy jezdí celý život. Tím že to jede přes střed Alp se taky může stát, že začne pršet u Linze a přestane až za Udinem..
Přeji hezkou cestu a snad ti moje rada pomůže s rozhodnutím..

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů