Odškodnění při převedení na jiný let skupiny osob

Vloženo: 27. května 2019
Poslední příspěvek: 27. května 2019
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
Dobrý den,
chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost, jak posupovat v níže popsané situaci. Zda jsou v právu cestující, nebo letecká společnost. V dubnu jsme dvě letěly do Tbilisi. Jenže letadlo bylo přebookované a již v Praze nás neustili ani jednu z nás na palubu, že pro nás není místo. Jako odškodnění mám nabídli převedení na jiný let, který odlétal o 2 h později a do cílové destinace přilétal zhruba stejně. K tomu poukaz na občerstvení ve výši 200 Kč a odškodné ve výši 200 eur. Novou letenku nám bez problému vystavili, každé dali poukaz na jídlo. Po návratu z dovolené jsme požádaly o odškodnění. Dostala ho ale jen jedna z nás. Prý v letadle bylo jedno voné místo a tak jedna z nás se prý letu vzdala dobrovolně, tudíž nemá nárok na odškodné. Zajímavé, že nás na tuhle možnost před nástuem na první let nikdo neupozornil. Máme právo na odškodnění obě, nebo ne?

Odpovědi 0 odpovědí

Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů