Omán od 15 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Omán únor 2019 zkušenosti

Vloženo: 20. února 2019
Poslední příspěvek: 20. února 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
Půjčovna Europcar naprosto bez problému, flotila nových aut, seriózní přístup.
Ježdění v Ománu mimo hlavní město je v celku v pohodě, v Muscatu během dopravní špičky to bylo složitější. Zásadně domácí nepoužívají směrovky a mají hodně daleko k getlemanství. Pokud víte, že se máte zařadit do jiného jízdního pruhu, tak se to snažte udělat v předstihu, protože vás nepustí.
Aktuální mapa Ománu TomTom obsahuje hodně nepřesností a dostala mě několikrát do nepříjemné situace.
Pozor na retardéry, číhají na vás nelogicky i za kruhovým objezdem. Většinou je oznamuje svislé i vodorovné značení, ne však na vedlejších komunikacích. Kromě toho, že chybý značka tak není vidět vodorovoné barevné značení samotného retadéru, lehce tam zničíte auto.
Pokud se někde dočtete, že na Jebel Shams se lze vyškrábat s 2x2 , tak raději to nezkoušejte, domáci vás vyvezou za 25 OMR s SUV. Během naší návštěvy Jebel Shams to zkusil pouze jeden a dopadlo to s ním špatně.
Promenáda v Muscatu od rybího trhu v Mutrah až po AlJalali Fort stojí za vidění, Souq v Mutrahu také, rybí trh nikoliv.
Resort Shangrilla (hotel Al Waha) nemá chybu až na velmi drahé jídlo a alkohol.
Můžu doporučit Bimmah_Sinkhole, Jebel Shams, Nizwu, Wadi Shab a také stojí za to vidět přehradu Wadi Dayqah Dam. Sur nas nezaujal. Mějte sebou vždy hotovost, na některých benzínkách vám řeknou že karty berou ale jejich terminály neakceptují Mastercard.
Počasí v únoru výborný, moře příjemných 24 °C, Omán stojí za vidění.

Odpovědi 0 odpovědí

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů