Dovolená v Ománu 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Omán

Pobytové zájezdy do Ománu

Sultanát Omán se nachází v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Severovýchodní břehy arabského státu omývá Ománský záliv, jihovýchodní pobřeží je omýváno vodami Arabského moře. Omán disponuje rozlohou 309 tisíc km2 a žije v něm více než 3 miliony obyvatel. V zemi je nastolena absolutní monarchie s dědičným titulem monarchy. 

Omán je charakteristický pro své příjemně teplé moře a čisté písčité pláže lemované palmami. Města jako Muscat, Salalah nebo Sur kromě pláží vynikají typickými arabskými bazary a historickými mešitami s nádhernou mozaikovou výzdobou. Jednodenní zájezdy jsou vypravovány také na poloostrov Musandam, kde naleznete jedinečné horské scenérie, a malebné vesničky.

Hlavním městem Ománu je Maskat, který leží na severovýchodním pobřeží. Národním platidlem je ománský rial (OMR). V sultanátu se hovoří arabsky, balúčšsky a urdsky, ale dorozumíte se také anglicky. V létě se v Ománu teploty pohybují od 38 až do 50 °C. Pro dovolenou jsou proto vhodné především podzimní měsíce, kdy teploty mírně přesahují 30 °C. Nejjednodušší způsob cestování po zemi je taxíkem nebo linkovými autobusy, které jsou zde na velmi dobré úrovni.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Ománu?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Ománu od Invia.cz, TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů do Ománu?

Ceny začínají na 23 532 Kč, nejdražší zájezd stojí 164 960 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce all inclusive, plná penze, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je do Ománu doprava letecky (z Bratislavy, z Mnichova, z Prahy, z Vídně).

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Vybírat můžete z last minute, first minute.

Které hotely jsou nejlépe hodnocené?

Které hotely jsou u klientů oblíbené?

Jaké cestovní doklady potřebuji do Ománu?

Pro pobyt v Ománu budete potřebovat platné vízum. Od 21. března 2018 je možné o něj zažádat jedině s předstihem elektronicky. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měnou je ománský riál. S sebou si vezměte americké dolary nebo eura. Směnárny najdete na letištích a dále ve větších městech nebo nákupních centrech. Platba kartou je poměrně běžná. Více o měně a cenách.

Potřebuji do Ománu očkování?

Do Ománu není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví v Ománu?

Úředním jazykem je arabština. Hojně využívaná je také angličtina.

Jaké zásuvky jsou v Ománu?

Elektrické zásuvky jsou britského typu. Adaptér je tedy nezbytný.