Indonésie od 27 290 Kč
Zobrazit zájezdy

Ostrov Komodo v Indonésii - placený vstup

Vloženo: 9. října 2019
Poslední příspěvek: 15. října 2019
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 3 lety
Dáša
Začátkem příštího roku mělo zcela dojít k uzavření ostrova Komodo pro turisty, nakonec k tomu ale nedojde. Vláda místo toho zavede členství, které turistům umožní domov největších ještěrů světa navštívit. To však vyjde na tisíc dolarů (místo původních deseti), přes 23 tisíc korun. Platné bude po dobu jednoho roku. Cílem je ochránit populaci varanů, ale zároveň neodříznout ostrov od zbytku planety.
Stihli jste ostrov Komodo navštívit? Je pro vás tak vysoké členství překážkou? Co na to říkáte?

Odpovědi 1 odpověď

Radek1
nový člen nový člen /
Radek1
nový člen nový člen / před 3 lety
Radek1
před 3 lety
My jsme to ještě stihli. S manželkou a dětmi (14 a 16 let) jsme navštívili Indonésii letos v červenci. Hlavním cílem naší cesty byl výlet za komodskými draky, který jsme plánovali uskutečnit lodí z Lomboku se společností Perama. Po třech dnech strávených na Bali jsme se přesunuli na Gili Travangan. Jeli jsme rychlou lodí z Padangbai. Ostrovy Gili jsou tři malé ostrůvky v těsné blízkosti ostrova Lombok a rozhodně stojí za návštěvu. Zajímavostí je, že zde nejezdí motorová vozidla. Téměř veškerá přeprava se uskutečňuje na koňských povozech. K dispozici je také mnoho půjčoven jízdních kol. Chtěli jsme si zde koupit výlet do národního parku Komodo se společností Perama. Ta zde ale nemá prodejní místo. Místní cestovní agentury nám tu nabízely jen výlety s jinými společnostmi. Jednalo se o cestu lodí tam a zpět letecky z Floresu na Bali. Zpátky jsme ale letět nechtěli. Nakonec jsme tedy koupili výlet s Peramou přes internet. Naštěstí jsme chytili ještě poslední volná místa. Příště bych tento výlet rezervovat již z Moravy. Perama zahajuje tento pětidenní výlet ráno v Senggigi, proto jsme se do tohoto turistického letoviska museli přesunout již o den dříve. Další den jsme nastoupili do malého autobusu a vydali se na cestu společně s dalšími účastníky zájezdu. První den se jelo autobusem přes celý Lombok se zastávkami na některých zajímavých místech. Večer proběhlo nalodění v přístavu Lebuhanlombak a vypluli jsme na východ směrem k Satonda Island. Loď byla dřevěná, spát bylo možné v kajutách nebo přímo na palubě, což bylo levnější. Tuto variantu jsme také zvolili. K dispozici byla matrace, polštář a přikrývka. Přes den pak posádka vše uklidila. Celkem nás tam bylo asi tak třicet pasažérů z různých evropských zemí (kupodivu nejvíce nás Moravanů ). V ceně zájezdu byla veškerá strava. Posádka se o nás perfektně starala a na lodi panovala skvělá atmosféra. Na ostrově Komodo jsme viděli celkem tři varany a na ostrově Rinca sedm varanů komodských. Zastávky na cestě zpět dělala loď na jiných místech než při cestě do Labuan Bajo. V tomto floreském přístavu někteří turisté plavbu ukončili, jiní se zde naopak nalodili a pluli s námi zpět na Lombok. Poblíž Gili Laba jsme také při šnorchlování viděli manty a velké želvy. Nakonec jsme se po pěti dnech vrátili večer autobusem opět do Senggigi. Nasledoval přesun na Bali do Ubudu, kde jsme mimo jiné absolvovali splouvání řeky Ayung na raftech nebo výstup na sopku Batur.   Na závěr musím zkonstatovat, že vše bylo pěkné. Naše děti byly nejvíce nadšené z Gili ostrůvků a především pětidenní plavby do národního parku Komodo.   Ještě bych upozornil, že je třeba si dávat pozor na některé přemrštěné ceny. Především se smlouvá o cenu za dopravu. Setkali jsme se však i s přehnanými cenami za drobnosti, například za pohlednice atd.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů