Španělsko od 4 690 Kč
Zobrazit zájezdy

Palma de Mallorca - jaké památky vidět?

Vloženo: 24. července 2019
Poslední příspěvek: 24. července 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Wikyna
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Wikyna
Poraďte, jaké památky navštívit v Palma de Mallorca? Katedrála Panny Marie je jasná, pak ještě palác Almudaina a hrad Bellver. Co dalšího stojí za návštěvu?

Odpovědi 1 odpověď

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Wikyna ~ Zdravím,
jak říkáte - určitě nevynechte katedrálu, jelikož se jedná o dominantu města a dle mě je to nejkrásnější památka na celém ostrově.
Určitě si projděte centrum města s úzkými uličkami k náměstí Placa Major. Navštivte trh Mercat de l'Olivar, kde můžete zakoupit čerstvé maso, ryby, ovoce, zeleninu, ale i hotové španělské pokrmy. Krásná je také ulice Passeig des Born, která mi připomíná barcelonskou ulici La Rambla. Dále si prohlédněte architektonicky zajímavou budovu Sa Llotja, kam je vstup zdarma. Pokud Vás zajímají umělecká díla, navštivte muzeum Palau March, kde můžete obdivovat například díla od Salvadora Dalího. Za shlédnutí také stojí Basilica de Sant Francesc akvárium, a zahrady Jardines de S'Hort del Rei.
Pokud by Vás přestala bavit španělská kuchyně, doporučuji zajít do restaurace Simply Delicious, kde vaří skvělou izraelskou kuchyni v krásném prostředí.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů