Jaké navštívit památky?

Vloženo: 1. listopadu 2017
Poslední příspěvek: 17. června 2019
anonym
před rokem
anonym
dobrý den,chceme navštívit Španělsko a vidět co nejvíce památek ale zase bych nechtěla pořád jenom trávit čas někde v autě. Nevíte kam tak jet, aby toho bylo v okolí co nejvíce?? Je nám to v pdostatě jedno.

13 odpovědí

Tomek
Tomek
před rokem
Tomek
před rokem
Dobrý den, řekl bych že záleží na tom kdy chcete do španělska jet. Jinak osobně doporučuji Andalusii. Pár dní v Granadě (varuju před létem - je tam i pro teplomili k nevydržení, pak Antequera, Ronda, Cordoba. To je jen typ na výlety - je to vše od sebe pár hodin jízdy a to ne nijak nezáživné. Pokud chcete trochu podrobnější info, klidně napište - ve Španělsku na půl žiju a znám ho myslím dobře. Z Andalusie postupně dávám i fotky do galerie, tak se můžete podívat. Potom je celkem pěkná Extremadura. O jaké památky vám konkrétně jde? Al-andalus, starší, novověk? Arabské, židovské, katolické? ) klidně pište něco vymyslíme
Linda
Linda
před rokem
Linda
před rokem
My jsme byli před lety na východním pobřeží Španělska a moc se nám to líbilo. Jako základnu jsme měli přímořské letovisko Peniscola a odtud podnikali výlety, když se nám chtělo. Když ne, zůstali jsme na pláži. Za památkami jsme jeli do Barcelony a taky do Valencie. Určiět doporučuji. Architektura ve Valencii je více starobylá, příjemná atmosféra, sednout si někde na kafíčko. Památky v Barceloně jsou zase více rozmanité a novodobější. Ale katedrálu La Sagrada Familia musíte vidět! A pak Gudího zahrady.
anonym
anonym
před rokem
anonym
před rokem
Určitě zkuste trošičku pogooglovat v cizím jazyce, nepochybuji, že toho nenajdete spousty, určitě najdete podobné stránky, jako v Česku máme tyto, tak u nich budou mít podobné tipy na výlety, osobně jsem ve Španělsku nebyl, tak postačí, alespoň takovýto tip ;-)
anonym
anonym
před 7 měsíci
anonym
před 7 měsíci
Dobrý den, v létě se chystáme do Andalusie a rádi bychom navštívili historická města Sevillu, Malagu, Granadu apod. Bohužel nejsme vybaveni jazykově, pojedeme s CK, ale jsme zvyklí půjčovat auto a jezdit po "vlastní ose", ovšem prozatím jen řecké ostrovy. Proto bychom určitě uvítali nějaké bližší info od Čecha
Tady jsem na Vás narazila náhodně, nejsem zde registrovaná, tak nevím, zda to vůbec bude možné, jen zkouším. Pokud by bylo možné se kontaktovat, mail na mě je rrucka@seznam.cz
Předem děkuji, Romana
anonym
anonym
před 7 měsíci
anonym
před 7 měsíci
první příspěvek této diskuse....neumím zde fungovat
Sally
Sally
před 7 měsíci
Sally
před 7 měsíci
Skoro všude se domluvíte rusky. Nevím jak dnes, ale v roce 2012 (poslední týden v září) jsme bloudili po Granadě a nebyli jsme schopni podle směrovek - nesměrovek trafit na Alhambru. Tam jsme si nakonec kupovali vstupenky až na místě u pokladny a nakonec nám stejně skoro celá prohlídka propršela. Malaga - určitě stojí za to, Marbela - snobské město, Ronda - návštěva také stojí za to. Byli jsme až na Gibraltaru a stojí za to si sem zajet. Akorát mraky Rusů a Asiatů, ti byli horší jak ti Rusi.
Byli jsme týden v Katalánsku a týden v Andalusii, vlastním autem z Brna. A celých 14 dnů bylo ......... Zpět bleskové povodně strhli most na dálnici a bylo to vcelku zajímavá cesta vodou a blatem. Mohu případně zaslat nějaký materiál, ale přes úschovnu (pokud byste měla zájem), protože je to vcelku obsáhlé.
anonym
anonym
před 7 měsíci
anonym
před 7 měsíci
Děkuji za odpověď, ani jsem nedoufala, že se mi někdo ozve. Už máme pobyt potvrzený a k mé velké radosti budeme přímo v Malaze. Takže budeme chtít půjčit auto a pak trochu pocestovat, samozřejmě za 10 dní a tom horku to nebude na všechny zajímavopsti, ale aspoň někam....ruštinu tedy také lehce opráším , děkuji za info. Co se týká Alhambry, slyšela jsem z více stran, že je třeba rezervovat vstupenky i měsíce dopředu, jenže web mají zase v angličtině a navíc, když nevíme předem, kdy budeme mít auto, tak to asi neklapne.
Pokud máte nějaké materiály nebo další rady, budu ráda, ale nemusí být vyčerpávající, jak píšu, nebude možné poznat a prohlédnout vše....přeji krásný den, Romana
Sally
Sally
před 7 měsíci
Sally
před 7 měsíci
já to mám v pdf zpracované jako knížku. Takže si z toho vyberete jen to co se Vám hodí a zbytek prostě vymažete.
Ať Vás to případně inspiruje
Posíélám na Váš mejl uvedený o pár příspěvků nahoře, v Úschovně to bude myslím 14 dnů k dispozici ke stažení
anonym
anonym
před 7 měsíci
anonym
před 7 měsíci
já hrozně moc děkuji, to je nádhera,to Vy sama?....to jsem ještě neviděla, máte ke Španělsku nějaký osobní vztah nebo takto zpracujete každou poznávací cestu?...moooc děkuji, samozřejmě jsem jen nahlédla, na prohlédnutí celé knihy potřebuji klid a čas.
Děkuji za ochotu a vstřícnost.
Přeji krásné dny a mnoho cestovatelských zážitků, Romana
Sally
Sally
před 7 měsíci
Sally
před 7 měsíci
SÁM
Na každou cestu mám zpracovaný podobný materiál, kdy většinu půjčených fotek po dovolené vyměním za fotky vlastní. Většinou se do destinací nevracíme, Španělsko nás zklamalo, ale za to může počasí, nikoli destinace. Jinak doporučuji Madagaskar, je to stále ještě panenská destinace, která vyjde na "pár korun".
Fotky jsou tady na Cestolino, knihu teprve dávám dohromady. Videa jsou na Youtube.
Taky hodně zážitků z dovolené a ať se dovolená líbí. A určitě musíte ochutnat desertní víno Malaga. Ale bacha, je dost silné
anonym
anonym
před 7 měsíci
anonym
před 7 měsíci
po odeslání posledního příspěvku jsem pojala podezření, že nepíšu ženě, ale muži, takže se omlouvám .-).
No, nevím, co je "pár korun", pro nás by to určitě nebylo, už proto, jak jsem zmiňovala, že využíváme pouze CK kvůli jazykové bariéře, čímž se vše prodraží. A také na takové cestování je třeba ten drahý čas - pokud má člověk 20 dní dovolené v roce a ještě je měsíčně okleštěn termíny a nemá zástup, pak žijeme v jiném světě a cestujeme dle jiných pravidel....ale cestování je můj sen - tak třeba v příštím životě ;-)....a Vám to ze srdce přeji.....tak ještě jednou velký dík, Romana
Sally
Sally
před 7 měsíci
Sally
před 7 měsíci
naše jazykové schopnosti jsou dosti mizivé, ale chce to nebát se. Když je oboustranná snaha, domluvíte se všude. My bereme cestovku pokud je cena skutečně "vynikající". A na Madagaskar jsme jeli bez CK, ty šílený peníze bychom nedali, navíc jsem si tam našel průvodce česky a slovensky mluvícího.
Co je pár korun? Dá se najest za 10,- € na celý den při trošce šetření, ubytování do 20 € za dva lidi na noc, nejdražší je letenka - okolo 15 tisíc Kč. Ale chce to na 3 - 4 týdny. Pokud člověk nemá 4 - 5 týdnů dovolené, tak je to skutečně ................. Ale třeba se někdy zadaří. Na cestování je tolik možností ...... My jsme teď omezeni zvířaty a vnoučaty - díky vnoučatům nám nemá kdo pořádně obstarat kočky, a tak se snažíme jet tam, kam to jde, autem a se dvouma jorkšírkama.
František-Turnovsko
František-Turnovsko
před 2 měsíci
František-Turnovsko
před 2 měsíci
@anonym ~ Velká půjčovna aut je přímo na letišti v Málaze, auto je možné objednat a zaplatit předem přes internet, na místě chtějí akorát kauci (mohou ji vybrat z Vaší karty). Před třemi lety jsme to takto udělali a s bratrem jsme projeli celou Andalusii - Granada, Córdoba, Sevilla, Ronda, Gibraltar (tam možná na vstupu nebude stačit občanka, za nás ještě ne), samotná Málaga je překrásná, mám tam dceru.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů