poznávací zájezd do izraele

Vloženo: 31. ledna 2019
Poslední příspěvek: 14. července 2019
anonym
před 7 měsíci
anonym
Ahoj, máte někdo zkušenosti s poznávačkou do Izraele? Cestovek co je nabízejí je celá řada, máte někdo nějaké reference - dobré i špatné? Která roční doba je asi nejlepší na poznávačku? Děkuji

5 odpovědí

Kristýna
Kristýna
před 5 měsíci
Kristýna
před 5 měsíci
anonym ~ Ahoj, pokud se nechystáte dovolenou strávit u moře, ale chcete zemi procestovat, nejlepší dobou na návštěvu Izraele je jaro (tedy cca od března do května) a podzim (konec září až listopad). Turistů je méně než v létě a počasí na poznávání ideální. Je většinou slunečno, pršet může občas ještě v listopadu či březnu, kdy venkovní teplota je okolo 18 °C. Zbylé jarní a podzimní měsíce bývá průměrně okolo 20-27 °C. Na jak dlouho se do Izraele chystáte?
Mrkněte se do naší nabídky poznávacích zájezdů, věřím, že si určitě něco vyberete www.cestolino.cz/dovolena… .
Wasaku
Wasaku
před měsícem
Wasaku
před měsícem
Dobrý den, především musím říct, že Izrael je jednou z nejúžasnějších turistických destinací, protože je tam vše a na poměrně malém území. My jsme byli několikrát, vždy si ale půjčujeme auto a cestovali sami, což také vřele doporučuji.
Speedyshoes
Speedyshoes
před měsícem
Speedyshoes
před měsícem
@Wasaku ~ Dobrý den, já se tedy s CK nechystám, chtěl bych počkat na levné letenky a vydat se tam sám. Narazil jsem na Váš příspěvek a rád bych se zeptal zda máte nějaká doporučení na výlety z osobní zkušenosti. Kde se Vám třeba líbilo nebo kam naopak nemá cenu jezdit. Četl jsem, že Ejlat byl celkově spíše zklamáním - plný Rusů a Poláků, hodně rušný a komerční. Rád bych se zaměřil na starou kulturu a památky.
Wasaku
Wasaku
před měsícem
Wasaku
před měsícem
Dobrý den, hodně široká otázka Eilat - na jednu stranu s vámi souhlasím, na druhou my tam před lety objevili krásy Rudého moře a díky tomu pak někokrát byli v Egyptě šnorchlovat, kam bychom dřív nikdy neměli v plánu jet. Pokud znáte Rudé moře nebo vás podmořský svět nijak nezajímá, pak souhlasím, nemá smysl tam jezdit.
Jeruzalém samozřejmě povinnost (a oprávněná), i když zase příliš turistický, takže projít a pryč. I na sebevětšího ateistu tam dýchne síla křesťanství a židovství. Osobně doporučuji zaplatit si tam místního průvodce nebo aspoň mít dobrého průvodce (knížku).
Z Jeruzaléma se pak vydat na jih. Mrtvé moře, životní zážitek. Rychlost, s jakou ubývá, je ovšem děsivá. Za pár let už ho neuvidíme. Ideál dojet do En Gedi. U Mrtvého moře se můžete koupat jen na několika málo místech, En Gedi je jedním z nich. Je to navíc kibuc s hotýlkem a hostelem v obrovské botanické zahradě v poušti (zážitek hlavně v zimních měsících). Ideál přespat.
Kousek odtud Masada, jedno z nejvýznamějších míst v židovské historii, zbytky pevnosti vysoko nad Mrtvým mořem. Historie, příroda, výhledy. Dá se buď lanovkou nebo pěšky. Opět absolutní top, kam "musíte".
To už se ovšem pohybujete v poušti, která je hornatá se spoustou nádherných scenéríií.
Z antických památek bylo pro nás největším překvapením antické město Beit Shean, vřele doporučuji.
Z Tel Avivu stojí za to hlavně čtvrť Jaffa (Ilana Goor Museum).
Všechna muzea v Izraeli mají úžasné věci a hlavně, umí to poutavě vystavit.
Máme rádi sklo a tak např. ze sbírky antického skla jsme byli unešeni (jeden z mnoha pavilonů v Eretz Israel Museum v Tel Avivu).
tak tolik letem světem, co mě teď napadlo.
P.S. Nedoporučoval bych cestu na palestinská území (tzn např. ne do Betléma)
RajskéJablko
RajskéJablko
před měsícem
RajskéJablko
před měsícem
My jsme byli v Jeruzalémě a prošli většinu památek, chodili jsme ven i v noci, jen jsme se radši vyhli arabské čtvrti (zapracovala naše hlava a možná trochu předsudky). U vstupu ke Zdi nářků byly bezpečnostní kontroly a kvůli kapesnímu nožíku na mě dělali trochu bububu, nakonec proběhlo vpuštění i s nožem.. Potápění v Eilatu se mi líbilo a doporučuji. Auto jsme si půjčili v Tel Avivu na letišti a projeli toho poměrně dost, letenky bývají za super ceny. Rozhodně neváhejte.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů