Egypt od 6 216 Kč
Zobrazit zájezdy

Pravidelně užívané léky pro děti

Vloženo: 2. srpna 2019
Poslední příspěvek: 8. srpna 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Pepíno79
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Pepíno79
Ahoj vsem.
Rad bych se zeptal na vase zkusenosti s vyvozem pravidelne uzivanych leku do Egypta.
Letime ted v polovine srpna s setmi do Hurghady a obe dcery pravidelne uzivaji kapky Convulex,ktere jsou na epilepsii.
Dcery jsou dlouhodobe bez problemu-leky zaplatpanbuh zabrali.Ale ted s manzelkou resime,jestli nebude s temito leky na letisti a hlavne na letisti v Egypte problem.
Mame je prevazet v prirucnim zavazadle a nebo si dat pro jistotu jedny navic i do kufru?Je potreba nejake potvrzeni od lekare,ze je dcery opravdu pravidelne uzivaji?Mate s tim prosim nekdo zkusenosti?Moc Vam dekuji za odpovedi.

Odpovědi 4 odpovědi

Mia07
věrná členka věrná členka /
Mia07
věrná členka věrná členka / před 5 lety
Mia07
před 5 lety
Svoje pravidelně užívané léky mám jak v příručním tak pak další balení v odbaveném kufru. Jistota je jistota Pokud se jedná o kapky tak asi nebudou víc jak 100ml. Dát v originální krabičce do igelitového sáčku.
HelaB
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
HelaB
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
HelaB
před 5 lety
Léky vždy do příručního, raději i s rezervou. Co když se kufr ztratí? Pokud stihnete, nechte si napsat potvrzení od lékaře i v angličtině a budete mít klid.
Milujuvšechny
nový člen nový člen /
Milujuvšechny
nový člen nový člen / před 5 lety
Milujuvšechny
před 5 lety
@Pepíno79 ~ Kapaliny v příručním zavazadle je možné převážet v obalu do 100 ml, na léky v kapalné podobě bez předpisu, ale nezbytné během cesty, se nevztahují objemová omezení. Kapalné léky na lékařský předpis nemají objemová omezení a mohou být převáženy ve větším množství (více než 100 ml), jestliže jsou nezbytné během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musí být nahlášeny zvlášť během bezpečnostní kontroly.
Přepravovat v originálním obalu, lékařské potvrzení je vhodné, ale ne nezbytné. Můžete si to pro jistotu vézt přeložené do angličtiny.
kikiP_
věrná členka věrná členka /
kikiP_
věrná členka věrná členka / před 5 lety
kikiP_
před 5 lety
V množství pro osobní potřebu není problém vzít prakticky cokoliv. Nesmíte ale vypadat, že převážíte celou lékárnu i s lékárníkem. To by pak mohly být i tahanice. Já užívám pravidelně léky taky, plus si beru takový ten základ na kašel, horečku, bolesti, kapky do nosu, atd. a nikdy mě nekontrolovali

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů