Dovolená Egypt 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Egypt
Coral Hills Resort

Coral Hills Resort

55% Dobrý
33 recenzí33550100
All inclusive 8 dní
Letecky

Dovolená v Egyptě

Egypt je jednou z turisticky nejnavštěvovanějších zemí, a to nejen díky své historii sahající několik tisíciletí do minulosti, ale také pro nádherné pláže, kde lze užívat slunce prakticky po celý rok, a skvělé služby za dostupné ceny.

Egypt má několik turisticky atraktivních oblastí, přičemž každá má svá typická specifika. V nilské oblasti se nachází většina pamětihodností z období starověké egyptské říše. Turisté míří hlavně ke slavným pyramidám v Gíze, avšak ani město Luxor, se známou nekropolí Údolí králů a dalšími archeologickými unikáty, jistě nenechá žádného milovníka historie chladným.

Horké slunce, prohřáté písečné pláže a úchvatné podmořské scenerie nabízí západní pobřeží Rudého moře, kde leží nejznámější egyptská přímořská letoviska s tradičními tržnicemi, bazary a neopakovatelnou atmosférou. Voda je tu průzračně čistá a korály a rybičky lákají ke šnorchlování. Velkému zájmu turistů se těší i pobřeží pouštního poloostrova Sinaj, a to zvláště region Sharm el Sheikh, který je se svým podmořským národním parkem také rájem všech milovníků potápění.

Trochu odlišnou oblastí je pobřeží Středozemního moře, kde návštěvníci najdou moderní dovolenková centra ryze evropského stylu. V každé z turistických oblastí se nachází mezinárodní letiště, a k dopravě mezi přímořskými letovisky a památkami v nilské oblasti jsou vypravovány pohodlné autobusy.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Egypta?

Jaké jsou ceny zájezdů do Egypta?

Ceny začínají na 8 888 Kč, nejdražší zájezd stojí 82 106 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Jaké jsou možnosti dopravy?

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Vybírat můžete z last minute, first minute, senior 55+.

Které hotely jsou nejlépe hodnocené?

Které hotely jsou u klientů oblíbené?

Jaké cestovní doklady potřebuji do Egypta?

Do resortů Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab a Taba neplatí vízová povinnost. Pro zbytek země je nejvýhodnější žádat víza na letišti či zažádat o e-víza přes internet. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o vízech.

Jakou měnu s sebou?

Do Egypta si s sebou vezměte dolary nebo eura, které můžete na místě pohodlně vyměnit za egyptské libry. Více o měně a cenách.

Potřebuji do Egypta očkování?

Do Egypta není nutné žádné povinné očkování. Setkat se ovšem můžete se zdravotními problémy, jako je například faraonova pomsta. Více o očkování a zdravotních rizicích.

Jaký je časový posun v Egyptě?

Časový posun je o jednu hodinu více než v České republice.

Jakým jazykem se mluví v Egyptě?

Úředním jazykem je arabština. V turistických oblastech se velmi dobře dorozumíte anglicky, francouzsky nebo rusky. Více o jazyku a základních frázích.

Jaké zásuvky jsou v Egyptě?

Zásuvky jsou téměř stejné jako v České republice. Jen velmi výjimečně je potřeba adaptér.