Island od 43 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Půjčení auta na Islandu

Vloženo: 5. června 2019
Poslední příspěvek: 5. června 2019
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Ziggy
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Ziggy
Ahoj, prosím vás na kolik výjde půjčení auta na Islandu? Bude nám stačit klasické auto nebo 4x4? Je nějaká levná autopůjčovna? A je lepší zvolit nějakou klasickou autopůjčovnu aut nebo jsme si našli carrenters.is, kde jsou ceny dost podobné.

Odpovědi 2 odpovědi

Mikey
Administrátor Administrátor /
Mikey
Administrátor Administrátor / před 4 lety
Mikey
před 4 lety
Carrenters.is jsme před lety zkoušeli, asi dvakrát jsme dávali žádost, ale nikdy nebyla potvrzena. Je možné, že se v přístupu už něco změnilo. Nakonec jsme využili půjčovnu nedaleko letiště (vyzvedli nás na letišti), konkrétně Suzuki Vitara. Určitě doporučuji 4x4, občas totiž budete muset projet řeku
Připravte se na klasickou masáž skrz pojištění, měli tam na stěnách vystavené fotky převrácených aut a poškozených od letících šutrů... Může se to určitě někde stát a rozmyslete si předem, jakou formu pojištění zvolíte. Určitě doporučuji pojištění proti vyvrácení dveří od větru. Je to tam časté poškození a je potřeba si na to dávat pozor. V podstatě vždy při otevírání musíte držet dveře, zafouká vítr a otočí vám je... Nám se to stalo a museli jsme do servisu.
Zároveň doporučuji podrobnou kontrolu vozu při převzetí, hlavně ty dveře, jestli už nejsou poškozené z minulosti.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 4 lety
Kristýna
před 4 lety
@Ziggy ~ Zdravím,
při výběru typu auta si nejprve ujasněte, co na Islandu chcete vidět, a na jaké silnice se chystáte. Pokud se chystáte objet Island typickým okruhem tzv. Ring road po silnici č. 1, bude vám bohatě stačit klasické auto, příplatek za 4x4 by byl v tomto případě zbytečný. Kolem této hlavní silnice se nachází ty nejznámější místa na Islandu, které dle mě jsou naprosto "must see". My měli na Island 2 týdny, projeli jsme ho křížem krážem včetně méně turistických West fjords a poloostrova Snaefellsnes, a nejvíce se nám líbil jih ostrova, kam jsme poté vyrazili ještě jednou. Jedná se o nejpopulárnější část ostrova, kam se dostanete v pohodě klasickým autem.
My jsme jezdili i hodně off road ve vnitrozemí, takže pro nás byl pohon na všechny čtyři kola povinností. Auto nás vyšlo na 2 týdny na cca 16 tis. včetně pojištění. Rozhodně souhlasím s Mikey - je dobré se připojistit, vyvrácené dveře jsou častým problémem díky silnému větru. Auto jsme si zarezervovali předem online, bohužel si už nepamatuji přesnou stránku, byla to ale nějaká menší místní půjčovna.
Takové brodění řek byl opravdový zážitek, a pokud máte na Island víc jak týden, určitě doporučuji navštívit i vnitrozemí a místa mimo silnici 1, kde budete potřebovat auto 4x4.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů