Rozhovor s EMS

Vloženo: 4. srpna 2019
Poslední příspěvek: 4. srpna 2019
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 3 lety
Dáša
Další z řady rozhovorů s ostřílenými cestovateli z Cestolina. Jejich vlastní zkušenosti a rady. Jako další jsme se rozhodli vyzpovídat uživatele EMS.

EMS je vlastně zkratka pro manžele Evu a Mirka. Eva a Mirek mají rádi cestování do míst, kde není přeplněno turisty. Je celkem jedno jestli se jedná o cestování po naší krásné zemi nebo do ciziny. Všude je spousta krásných míst a je potřeba se jen pozorně dívat kolem sebe.
Baví je poznávat cizí kultury, ale zároveň i objevovat krásy naší země.
Cestovatelský sen si splnily na Maledivách při šnorchlování.

Na Cestolinu se můžete podívat na jejich krásné fotografie a přečíst hodnotné recenze hotelů.

1) Víme o Vás, že jste navštívili Maledivy. Můžete nám prozradit, co se dá na Maledivách provozovat za aktivity kromě lenošení na bílých plážích?
Maledivy jsou ráj na zemi, trochu klišé ale 100% pravda. Bílé pláže, málo turistů, absolutní klid. Aktivity – vodní sporty – kajak, kánoe, motorový člun, paddleboard. A hlavně nádherný podmořský svět. Milujeme šnorchlování a na Maledivách je to prostě super – pestrobarevné rybičky, mořské želvy, koráli, hvězdice a spousta dalších živočichů.
2) Východ nebo západ? Kterým směrem se Vám cestuje lépe? A proč?
Východ – máme rádi Asii, není tak uspěchaná a lidé se tu umějí ještě upřímně usmívat.
3) Mezi další destinace, které jste navštívili patří Senegal. Ten není typicky dovolenkovou destinací, kde se setkáte s davy turistů. Měli jste možnost navštívit safari, projeli jste si nejslavnější rallye stezku nebo co Vás vlastně na Senegalu lákalo?
Také jsem měl o Senegalu představu jako o destinaci bez turistů, opak je pravdou. Turistů je v Senegalu dost, a to i Češi a Slováci. Proč Senegal? Chtěl jsem velkou exotiku. Zvládl jsem návštěvu vodního safari, prohlídku hlavního města Dakar, návštěvu ostrova otroků poblíž Dakaru. Jízdu džípem k Růžovému jezeru (je opravdu tak slané, že se nelze potopit) a samozřejmě jsem projel kousek trasy rallye Paříž-Dakar. Jako bonus jsem si užil solo cestu na čtyřkolce do pouště.
4) Směnárna nebo bankomat?
Je to jedno, co je zrovna dostupné.
5) Jakou destinaci byste poradili začínajícím cestovatelům?
Každý si musí sám zvážit, podle vlastních preferencí, co od cesty očekává. Moje první cesta vedla do Senegalu. Hlavní je nebát se a být připraven, že vždy nemusí jít vše podle plánu.
Děkujeme za milé odpovědi. Zaujal vás rozhovor? Zeptejte se cestovatelského páru EMS na to, co vás zajímá...

Odpovědi 1 odpověď

Pavla-Šedivá
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Pavla-Šedivá
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Pavla-Šedivá
před 3 lety
Také jsem měla představu, že se do Senegalu tolik nejezdí. Koukám, že je tam hodně Čechů a Slováků.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů