Rozhovor s GumidekB

Vloženo: 18. června 2019
Poslední příspěvek: 18. prosince 2020
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před rokem
Dáša
Nově přinášíme rozhovory s ostřílenými cestovateli z Cestolina. Jejich vlastní zkušenosti a rady. Jako další jsme se rozhodli vyzpovídat uživatele GumidkaB .

GumidekB rád cestoval už jako dítě. Jeho první samostatný výlet za hranice byl autobusový zájezd do Drážďan, po získání pasu v 15 letech, v roce 1984. A poté v 17 letech do Moskvy s tehdejší pionýrskou organizací. Společně s rodinou jezdil vždy hlavně k moři. Vyzkoušeli si home exchange, což dalo základ zájmu o levné cestování. Nyní je mu 50 let, je rozvedený, a tak ho nic neomezuje a vydává se na výlety skoro každý víkend. Někdy po známých místech naší vlasti a někdy i trošku dál po Evropě. Bohužel ho limituje malá znalost anglického jazyka, a tak k sobě shání parťáka na cesty někam dále.

Na Cestolinu si můžete přečíst jeho hodnotné příspěvky.

1) Na Cestolinu jste o sobě prozradil, že jste nadšený low cost cestovatel. Je potřeba si levnou dovolenou zamluvit dlouho dopředu? A cestujete i jinak než letadlem?
Začnu odzadu, miluji vlaky, hlavně horské dráhy. Ale v dnešní době jsou nabídky levných letenek tak výhodné, že by byl hřích je nevyužít. Samozřejmě možností, jak jezdit, je mnohem více. Akce na autobusové jízdenky Flixbusu, spolujízda Blablacar, nejrůznější síťové jízdenky na vlak a výhodné přeshraniční nabídky. Dovolenou (nebo spíše prodloužený víkend) plánuji podle výhodné nabídky dopravy. Mimo sezónu se potom dá ubytování sehnat levně a bez problémů.
2) Jak na svých cestách řešíte ubytování a další výdaje týkající se pobytu?
Velmi často používám Booking.com. Někdy se podívám i na stránky města, kam jedu, a kontaktuji přímo hotely nebo penziony. Nejsem moc náročný a klidně se ubytuji i v hostelu. Stejně je používám pouze k přespání a vysprchování se po náročném dni. Samozřejmě záleží na lokaci, na západ od nás jsou ceny vyšší a na východ se dá ubytování pořídit i levněji. Ale pokud si zamlouvám ubytování dlouho dopředu, vždy preferuji možnost zrušení zdarma a vyhlížím akce a mimořádné nabídky. A další výdaje? Stravování na ulici nebo v restauracích pro místní. A skoro vždy si kupuji síťovou jízdenku na hromadnou dopravu.
3) Co se týká levného ubytování – nespálil jste se někdy? Vždy bydlení odpovídalo Vašim představám?
V dnešní době internetových informací je třeba si vždy dopředu ubytovatele prověřit a pročíst si reference zákazníků. Je třeba také číst mezi řádky. Ale zatím jsem měl vždy štěstí a byl jsem spokojený. Dokonce se mi stalo letos v Boloni, že jsem měl rezervovanou postel ve vícemístném společném pokoji, ale za stejnou cenu jsem při nástupu dostal jednolůžkový pokoj. Takže spokojenost nejvyšší.
4) Je pro vás něco, na čem zásadně nešetříte?
Na tohle se odpovídá dost těžko. Vždy se snažím udržet výdaje na nízké úrovni. Vyhýbám se pastím na turisty ve formě předražených suvenýrů a restaurací na exponovaných místech. Ale čemu neodolám, jsou místní kulinářské speciality. Ale i zde si zajdu spíše na trh nebo do nějaké vedlejší čtvrti, kde není moc turistů, a ochutnám tak autentickou kuchyni, kterou jedí místní.
5) S jakými destinacemi, které lze navštívit opravdu levně, máte zkušenost a můžete nám je doporučit?
Především bych doporučil cestovat, kam vás srdce táhne a finační a časové možnosti dovolují. Ale pokud můžete, rozhodně doporučuji jezdit mimo sezónu. Někdy to nejde, třeba Benátky nebo Paříž mají sezónu celoročně, ale je rozdíl jestli se prodíráte stovkami anebo tisíci turistů. Mě v posledním roce uchvátila Boloňa. Levné lety dokonce i z Prahy, je to centrum kulinářské oblasti a přitom turisty docela opomíjené město.
Děkujeme za velmi milé odpovědi. Zaujal vás rozhovor? Zeptejte se GumidkaB na to, co vás zajímá. Nebo se k němu přidejte na toulky světem.

Odpovědi 1 odpověď

Kaayaa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Kaayaa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 29 dny
Kaayaa
před 29 dny
Díky za rozhovor a stručné informace . Taky jsem byl sám v Itálii vlakem a pak letecky v Barceloně a oba výlety byli docela na blind jelikož jsem neměl objednaný nikde ubytování a booking se mi nezdá zrovna jako nejlevnější varianta. Tak jsem prostě chodil po hotelech a hostelech a ptal jsem se na volné pokoje svojí úplně nejzákladnější angličtinou. Jako taky jsem vylezl do hotelu kde chtěli nějakých 80euro za noc hotel mi připomínal nějaký takový bytový komplex novostavby.com/cs/developeri/ tak jsem se tam otočil na patě a šel jsem si lehnout do parku jelikož už bylo pozdě a já byl unavený z letu to bylo v Barceloně a druhý den jsem si našel sdílený hostel kde jsem platil nějakých 18euro ale bylo to hnedka asi 20m od hlavní ulice v Barceloně takže super.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

  Nevybrali jste si?

  Podívejte se na

  Další akční nabídky

  Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

  Hlídač akcí