Rozhovor s Mia07

Vloženo: 20. května 2019
Poslední příspěvek: 26. května 2019
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před rokem
Dáša
Nově přinášíme rozhovory s ostřílenými cestovateli z Cestolina. Jejich vlastní zkušenosti a rady. Jako další jsme se rozhodli vyzpovídat uživatelku Mia07.

Mia07 je máma, manželka a hodně pracovně vytížený člověk. Doma po Čechách nemá problém zabalit batoh a vydat se na několikadenní trip do lesů a hor. V zahraničí dává přednost dovolené s cestovní kanceláří. Čas tráví ráda se svou rodinou a psem, miluje knihy, výlety do přírody, po památkách a do lesů.
V životě se řídí mottem: „ŽIJEME JEN JEDNOU.“
Na Cestolino si můžete přečíst její hodnotné příspěvky a prohlédnout hezké fotografie z cest.

1) Mio, Vy milujete Řecko. Jakým způsobem plánujete dovolenou? Hlídáte si například last minute nebo first minute? Čtete recenze? Radíte se s přáteli nebo na internetu?
Ano, Řecko jsem si zamilovala. Byli jsme loni poprvé, ale krásy řeckých ostrovů mě nadchly. Můj plán je procestovat každý rok jeden ostrov. Letos tedy máme dva ostrovy, ale je to dost finančně náročné Když vybírám dovolenou, tak je to takový obřad. Trávím nad hledáním spoustu času, čtu recenze, prohlížím fotky, hledám na internetu každou pidi poznámku o dané destinaci či hotelu. Jako rodina jezdíme na dovolené all incusive, je to taková naše svátost. Po celoročním shonu a málo času na sebe si chceme užít „luxus“ nic nedělání. Druhá zahraniční dovolená je jen se synem a tu už máme klidně bez jídla nebo jen se snídaní.
2) Prozradíte nám, kde všude jste v Řecku byla, a která destinace je Vaše nejoblíbenější? Jak vnímáte řeckou kulturu?
V Řecku jsem byla jen jednou, ale i to stačilo, abych si ho zamilovala. Bylo to Korfu. Vybírala jsem destinaci aby se dalo kam jezdit, nejsme úplně plážoví povaleči, ale rádi prozkoumáme okolí kam jedeme. Letos máme Krétu a se synem Lefkadu. Každý ostrov má své kouzlo a určitě bych ráda navštívila Santorini. O Řecku jsem viděla pár dokumentů a četla pár knih. Musím říct, že nevím zda bych takto dokázala žít, jako lidé na ostrovech.
3) Měla jste někdy možnost si v Řecku vypůjčit automobil? Probíhalo vše bez komplikací a vyhovoval Vám provoz a silnice v Řecku?
Automobil jsme měli zarezervovaný již z ČR, přes internet. Měli jsme zaplacenou zálohu a auto nám bylo přistaveno k hotelu a zase od hotelu pak vyzvednuto firmou. Máme to tak i letos, pro mě osobně je tenhle styl nejlepší. Auto si půjčujeme na několik dní a snažíme se projezdit co nejvíc. Korfu, no silnice tam jsou pro někoho, kdo tam nikdy nebyl, fakt síla. Ale prý je to tak skoro na všech ostrovech. Když jsem plánovala výlety, nechápala jsem ty časové úseky. Pár kilometrů a čas 10x delší než tady u nás doma. Až tam jsme pochopili. Silničky tak úzké, že se dá někdy zaklepat na okno či dveře u domu na obou stranách a to z auta
4) Vzpomenete si na Váš vůbec první cestovatelský zážitek v životě? Kam to bylo? A na co ráda vzpomínáte?
Na první cestovatelský zážitek si nevzpomínám, nebo nevím co si pod „první“ mám vybavit. Možná Šumava, to je taková moje srdcovka, snažíme se každý rok neprobádaný kousek projít, zatím se nám to daří. Jezdím tam od mala a zatím je pořád kam chodit.
5) Máte nějaký nesplněný cestovatelský sen, který Vás láká? Kam byste se ráda jednou podívala a proč?
Tak jednoznačně Island, ale to je takový nesplnitelný sen. A pak je to defacto jedno, kam to je. Hlavně, že člověk někam jede a objevuje zase kus jiné země a kultury. Dovolená je prostě taková, jakou si ji člověk udělá. Já přípravě věnuji hodně času, plánuji rovnou i výlety a procházky. Možná, že za pár let, budu ráda za válecí dovolenou, ale zatím ji máme takovou spíše aktivní (až toho někdy lituji, že si člověk ani pořádně neodpočine) Ale je na co vzpomínat.
Děkujeme za velmi milé odpovědi. Zaujal vás rozhovor? Zeptejte se Mii07 na to, co vás zajímá...

Odpovědi 1 odpověď

anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
anonym
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před rokem
anonym
před rokem
V RECKU JSEM NEBYL

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

  Nevybrali jste si?

  Podívejte se na

  Další akční nabídky

  Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

  Hlídač akcí