Rozhovor s MiraHaki

Vloženo: 16. července 2019
Poslední příspěvek: 16. července 2019
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 3 lety
Dáša
Další z řady rozhovorů s ostřílenými cestovateli z Cestolina. Jejich vlastní zkušenosti a rady. Jako další jsme se rozhodli vyzpovídat uživatele MiraHaki.

MiraHaki je nadšený fotograf, který rád poznává cizí kultury. Obvykle se zdržuje v jednom městě, kde pozoruje, jak lidé žijí. Na Cestolino již přidal mnoho obdivuhodných fotografií.

1) Vašim velkým koníčkem je focení na cestách. Jako fotograf si tak možná všímáte více detailů než běžný turista. Jakou zemi, z Vámi navštívených, považujete za nejvíce fotogenickou? A co nejraději fotíte?
Jsem takový univerzální fotograf, který fotí vše, co mu padne do oka. Ve Švýcarsku to byla příroda, v Dubaji architektura, v Maroku život lidí, ale tam nemají focení rádi, tak jsem musel být rychlý. Všude je spousta věcí na focení. Stačí se jen dívat.
2) Mimo focení se také rád seznamujete s místními lidmi a pozorujete, jak žijí. Kde jste narazil na nejvíce přátelské lidi, nebo naopak, kde jsou lidé spíše uzavření a měl jste pocit, že místní turisty nemají moc v lásce. Je nějaké takové místo?
V každé zemi jsou ochotní i neochotní lidé. Někde je ta neochota jen z důvodu, že vám nerozumí. Asi nejvíc neochotných lidí je u nás. Když jsem v Rumunsku vyprávěl majitelce bytu, že jsou tu v Bukurešti lidé velice ochotní a vždy mi poradí, tak byla ráda. Řekla mi, že když ona byla v Praze, tak se často setkávala s neochotou.
3) Při cestování obvykle využíváte Airbnb nebo booking.com a preferujete místa poblíž veřejné dopravy. Jak funguje doprava v ostatních státech? Nesetkal jste se někdy s problémy?
V Evropě jsem s dopravou moc problém neměl, až na Bukurešť, kde jsou některé zastávky, kde je jen číslo tramvaje nebo autobusu, který tu staví, ale kam a kdy jede se nedozvíte ani v tramvaji nebo v autobuse. V metru to už bylo lepší, ale některé spoje měly informace jen v rumunštině. Dobře se jezdí v Dubaji, kde celodenní lístek stojí okolo 140 Kč. V Marrákeši nejsou označené ani zastávky. Ne všechny, ale bylo jich dost. Jestli něco jede a odkud vědí jen místní.
4) Prozradíte nám, jakou technikou na cestách fotíte a kdy je podle Vás nejlepší čas pro povedené záběry?
Fotím s Canon 6D a většinou se širokoúhlým objektivem Canon 17-40. Vše fotím do RAW a pak doma v adobe Photoshop upravuji. Je ale spousta programů zadarmo. Chce to vyzkoušet a vybrat co bude vyhovovat. Pokud se fotí příroda, tak nejlepší doba je brzo ráno a večer.
5) Co s hromadou fotek po dovolené? Máte pro nás nějaké tipy, kde nejlépe uchovávat takové množství fotek nebo v čem je třeba upravit?
Fotografie ukládám na externí disky, kde je po čase třídím a oživuji si vzpomínky na dané místo.
Děkujeme za skvělé odpovědi z pohledu fotografa na cestách. Zaujal vás rozhovor? Také rádi fotíte? Zeptejte se MiraHaki na to, co vás zajímá...

Odpovědi 0 odpovědí

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů