Saudská Arábie - turistické vízum

Vloženo: 1. dubna 2018
Poslední příspěvek: 28. září 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 3 lety
anonym
Dobrý den, máte prosím někdo informace ohledně turistických víz do Saudské Arábie? Měli je začít vydávat 1.4.2018 ale nějak to nevidím jestli lze bez cestovky. Možná umožňují jen ve skupinkách a s průvodcem-nevím. Ambasáda neodpovídá a naše v Praze není nadvakrát ochotná k dobré odpovědi. Děkuji.

Odpovědi 4 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před rokem
Kristýna
před rokem
@anonym ~ Hezký den, bohužel se individuální turistická víza pro občany ČR zatím nevydávají. Víza je možné získat pouze pokud jedete do země na služební cestu, za studiem nebo za svou rodinou. Je možné se do země vydat s cestovní kanceláří, ale zájezdů v nabídkách moc není (momentálně jsem nenašla žádný).
Návštěvní vízum obdržíte na velvyslanectví Království Saúdské Arábie v Praze. Od 1.3. 2018 je nutné, aby se každý žadatel o vízum do SA dostavil přímo na konzulát z důvodu odebrání otisku prstů. Od 18.12.2018 je dále nutné, aby si žadatel vyzvedl svůj pas osobně po schválení víza, případně pověřil třetí osobu ověřenou plnou mocí k vyzvednutí pasu.
Ke konci roku by měly být spuštěny eVisa, které si stačí vyřídit online. Kdo ví, ale jestli tomu tak opravdu bude, můžeme zatím jen doufat.
Dáša
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před rokem
Dáša
před rokem
@anonym ~ Saúdská Arábie v těchto dnech spouští vízový režim pro 49 zemí a uvolní také přísné nároky na dresscode. Platí i pro Českou a Slovenskou republiku. Dosud byla víza vydávána pouze za účelem obchodních cest, muslimské pouti, návštěvy příbuzných nebo mezinárodním pracovníkům.
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před rokem
DanaDianaNoymi
před rokem
@Dáša ~ moc děkuji za radu , včera jsem to poslouchala v televizi a moc jsem tomu nerozuměla , díky moc
Arne1
věrný člen věrný člen /
Arne1
věrný člen věrný člen / před rokem
Arne1
před rokem
Jojo, je to zajímavé, ale jaká bude praxe se uvidí

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

  Nevybrali jste si?

  Podívejte se na

  Další akční nabídky

  Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

  Hlídač akcí