Vyhledejte dovolenou

Dovolená Saúdská Arábie 2020/2021

Země pohádek tisíce a jedné noci, Saúdská Arábie, se rozprostírá na Arabském poloostrově. Obyvatelé jsou muslimové a striktně trvají na dodržování pravidel šaríji a Ramadánu. Pro vstup je nutné mít vízum, cestovní zdravotní pojištění a tzv. místního ručitele. Pokud jste žena, tak i mužský doprovod.

Letní teploty dosahují až 50 ºC, proto se doporučuje pobyt spíše v zimních měsících (říjen až duben). Na jihu země leží poušť Rub al-Chálí, na západě podél Rudého moře pohoří Sarawát, v centrální části náhorní planina Nadžd, na severu potom pouště Dahná a Nafúd s fantastickými scenériemi písečných dun zbarvených do červena. V zemi se nachází bájná Mekka, do ní ale turisté nemají přístup. Nejbližším městem s mnoha památkami je Džedda. Zde najdete stavby z korálového písku, velkolepé tržiště a v okolí krásné pláže.

V hlavním městě Rijádu se snoubí tradice a elegantní modernost, atrakcí je pevnost Masmak. Poblíž se každý únor koná kulturní festival s přehlídkou tanců, závody velbloudů a ukázkami tradičních řemesel. Za návštěvu stojí i oáza ad-Dir´iyah s pozůstatky mnoha paláců, pevnost Dumat ul Jandal nebo monumentální kamenné chrámy Nabatejců v Madain Saleh (Hegra).

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Saúdské Arábii

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Saudská Arábie - turistické vízum

Dobrý den, máte prosím někdo informace ohledně turistických víz do Saudské Arábie? Měli je začít vydávat 1.4.2018 ale nějak to nevidím jestli lze bez… Zobrazit více
Arne1
Arne1

Destinace v Saúdské Arábii Zobrazit Skrýt