slovinsko cestou do chorvatska

Vloženo: 20. srpna 2018
Poslední příspěvek: 7. března 2019
anonym
před 10 měsíci
anonym
Většina lidí Slovinskem jen profičí ale zkoušel jste někdo po cestě do Chorvatska zdržet se ve Slovinsku. Zajímalo by mě jestli někde cestou něco, co by stálo za zastávku. Památky, přírodní zajímavost nebo tak. Ideální s nějakou možností přespání na jednu noc, výlet procházka a pak zase pokračovat

4 odpovědi

anonym
anonym
před 10 měsíci
anonym
před 10 měsíci
Ano, většina lidí profičí předraženou dálnicí na Macejl v noci. Slovinsko je krásná země asi jako Rakousko. Jezdím přes den z Ilzu na Murskou Subotu a dále přes nebo oklo Ljutomeru na Ormož. Letos máme naplánovanou i noc v Ljutomeru, jelikož pokračujeme do Bosny a potom Chorvatsko. Poradit přímo zajímavosti nemohu ale net je plný. Loni jsme si dali jednu noc v HR-Lepoglava a druhý den navštívili Trakoščan (celkem známý hrad poblíž). Jako bývalý kamioňák nesnáším ty noční lety k moři. Svodidla v reflektorech znám dokonale, problém mi to nedělá ale jedu na dovolenou a i cesta může být cíl.
Tomek
Tomek
před 10 měsíci
Tomek
před 10 měsíci
pár kilometrů od Mariboru směrem na západ je pohoří Pohorje. Je to nejvýchodnější cípek Alp a je to tam nádhera. pěší výlety, nebo si můžete půjčit kolo a projet místní cyklotrasy. Ubytování seženete i pod 20E na noc.
Ovča
Ovča
před 4 měsíci
Ovča
před 4 měsíci
Kousek od Mariboru je historické městečko Ptuj, údajně nejstarší v zemi, nabízí mnoho ubytovacích možností a v okolá procházky mezi vinicemi.
Kristýna
Kristýna
před 4 měsíci
Kristýna
před 4 měsíci
Dobrý den, Slovinsko je nádherná alpská země a rozhodně ji doporučuji navštívit, nejlépe na více dní než pouhou jednu noc.
Lublaň je město, kde většina z nás cestou do Chorvatska pouze projede a maximálně se zastaví na benzínce. Je to ale velká škoda, protože toto hlavní město je skrytý poklad Evropy. Historické centrum plné úzkých uliček, kouzelných náměstí, skrytých místních trhů a v neposlední řadě krásný hrad tyčící se nad městem, by si zasloužil více pozornosti. No díky menší návštěvnosti se zde alespoň nemusíme mačkat ve frontách na památky, jako je tomu u jiných měst.
Nádherné je i historické město Celje, Piran, jeskyně Postojna, okolí Bledského a Bohinjského jezera, soutěska Vintgar atd. Pokud se rozhodnete zůstat déle, doporučuji také rafting na řece Soča u města Bovec, kde se nachází česká outdoorová základna, takže cizí jazyky ani potřebovat nebudete. Populární je také canyoneering nebo pěší výstup na nejvyšší horu Slovinska - Triglav.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů