Itálie od 705 Kč
Zobrazit zájezdy

Stromboli - jet/nejet?

Vloženo: 3. července 2019
Poslední příspěvek: 9. července 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Čert
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Čert
Dobrý den, za 14 dní máme odjet do letoviska Ficogrande na ostrov Stromboli. Teď ale šokovaně čtu, že sopka Stromboli se probudila k životu. Celá dovolená i výstup na výstup na stromboli je zaplacený. Myslíte, že je šance, že se to uklidní? Existuje třeba nějaká web kamera, kde uvidím jaká je aktuální situace. Jeli byste/nejeli?

Odpovědi 2 odpovědi

Darina
věrná členka věrná členka /
Darina
věrná členka věrná členka / před 3 lety
Darina
před 3 lety
@Čert ~ Dobrý den, na Stromboli už byl vyhlášen konec krizové situace. Takže se tam normálně dá dostat. Protože nelze předvídat další erupce, je potřeba řídit se aktuální situací a doporučením místních průvodců, nebo se zeptejte na recepci či v informačním centru. Aktuální činnost sopky můžete sledovat zde www.skylinewebcams.com/it…
JednaDvaTři
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
JednaDvaTři
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
JednaDvaTři
před 3 lety
Pozor, ale na to, že nahoru se může pouze s průvodcem, sami můžete dostat až 500 euro pokutu. Sopka je stále aktivní a drobné výbuchy jsou tam zcela normální. Občas je o něco větší. Cesty jsou v některých částech úzké a někde jaksi není cesta zpět a šlápnout vedle nebo uklouznout je jednoduché. Pokud tedy jdete pěšky, je opravdu důležité vhodně se obléct a především obout, terén je vlastně jen černý písek.
Dobré je mít také čelovku, pití a případně svačinu. Helmu proti padajícím kamínkům a masku proti prachu vám rozdá průvodce. Nahoru chodí 10 až 20 členné skupiny s průvodcem. Nahoru se dostanete cca po 4 hodinách.
Italové ale mají variantu pro ty, kterým se nahoru nechce. Je možné si zaplatit vyjížďku na lodi (20–35 euro) a sledovat lávové divadlo z moře.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů