Thajsko od 21 090 Kč
Zobrazit zájezdy

Thajsko bez cestovky

Vloženo: 30. července 2019
Poslední příspěvek: 30. července 2019
nová členka nová členka /
Margareta
nová členka nová členka / před 3 lety
Margareta
Je tu někdo, kdo navštívil Thajsko bez cestovky? Měla bych pár dotazů přímo k doptání. Kdy sháníte letenky? Zařizujete ubytování předem z Čr nebo až na místě? Kolik hvězd by měl mít hotel, kde se ubytujeme? Zdržujete se na jednom místě nebo cestujete dál? Čím se nejlépe přepravovat a na kolik to tak vyjde? Jak je to s očkováním? Jsou potřeba nějaké repelenty?

Odpovědi 1 odpověď

LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce /
LenkaGazdova
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
LenkaGazdova
před 3 lety
Dobrý den,
- letenky v rozmezí 2 týdny až 2 měsíce před odletem, s výjimkou Vánoc, tam je třeba shánět dřív
- ubytování jak kdy, někdy na místě, někdy předem, obojí má své výhody i nevýhody
- počet hvězd - záleží na vás, jakou úroveň hotelu chcete, to má každý jinak...pročtěte si recenze, koukněte na tripadvisor, kde jsou reálné fotky nebo si zabookujte třeba jen jednu noc a pak prodlužte až uvidíte jak to vypadá na místě
- pokud někdo jede na klasickou dovolenou, chce většinou vidět víc míst, najdou se ale i tací, co preferují pohodu a zůstanou dva týdny na jednom místě a odtud dělají výlety, kdo cestuje dlouhodobě a má víc času zůstává většinou na jednom místě delší dobu
- na přepravu autobusy, vlaky, letadla, songtaew (místní hromadné taxi), někde funguje Grab, skútry. Cena záleží na vzdálenosti a čím a jakou třídou jedete, obecně je to levnější než v ČR - pokud si jízdenky koupíte sami a ne přes agenturu.
- základní cestovatelské očkování je žloutenka A+B a břišní tyfus, jestli očkovat nebo ne je na zvážení každého, povinné nic není
- účinné repelenty koupíte v Thajsku + si vzít navečer delší kalhoty a tričko s rukávem je ideální kombinace. Záleží na oblasti.
Thajsko je obecně na cestování velice jednoduché, obzvlášť mezi nejoblíbenějšími turistickými destinacemi. Není se čeho obávat, služby a servis v turistickém ruchu tam fungují daleko lépe než v ČR.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů