Thajsko od 24 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Thajsko v říjnu

Vloženo: 1. července 2019
Poslední příspěvek: 10. července 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
JaniT
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
JaniT
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s dovolenou v Thajsku. Chtěli bychom s manželem letět v době mezi 21.10 - 31.10. Máme rádi klidná místa bez spousty turistů, chceme relaxovat i poznat krásy tamní přírody. Můžete mi poradit?
Děkuji za odpověď
S pozdravem Jana Tauchenová

Odpovědi 3 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@JaniT ~ Dobrý den,
ve vašem vybraném termínu stále trvá monzunové období, které obvykle začíná v červnu a končí v listopadu. Já jsem byla v Thajsku právě na konci období dešťů, v listopadu, a počasí bylo velmi proměnlivé, několikrát denně se střídalo slunce s přeháňkami, takže je dobré se na to připravit. Každopádně menší sprška není v místních vedrech na škodu, spíš naopak.
V říjnu v Thajsku není ještě hlavní sezóna, takže na většině míst by nemělo být přeturistováno. Doporučuji například klidný ostrov Ko Tao, který ale zároveň nabízí i pěknou promenádu a pár nočních barů. Krásný ostrov je také sousední Ko Phanghan. Naprostým klenotem jsou ostrovy na severu - Ko Wai, Ko Kood a Ko Maak. Tyto ostrůvky jsou poměrně malé a turisty zatím neobjevené, a místní pláže jsou nádherné jak z plakátu. Palmy, bílý písek, tyrkysová voda a minimum lidí... tak si představuji ráj. Na druhou stranu tu ale není moc vyžití, kromě pár vodopádů toho zde moc nenajdete. Takže člověk se může po pár dnech začít nudit. O něco více zábavy a míst k poznávání nabízí vedlejší ostrov Ko Chang. Pláže tam ale zdaleka nejsou tak úchvatné.
Ještě bych zvážila oblíbené letovisko Ao Nang u Krabi, které se nachází na pevnině, a odkud se můžete vydat na spoustu výletů, jak na lodi, tak i do vnitrozemí.
JaniT
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
JaniT
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
JaniT
před 3 lety
Děkuji moc za odpověď.
Měla bych tedy dotaz ohledně destinace, kterou by jste mi doporučila na konci října. Chtěli bychom s manželem někam za exotikou, ale máme bohužel maximálně 10 dní z důvodu pracovního vytížení. Rádi bychom bydleli v klidu s minimem turistů, ale rádi bychom poznali zajímavá místa. Nejsme příliš velcí cestovatelé, jednalo by se o naší první cestu. Takže bychom rádi bydleli na hotelu či apartmánu a vyjížděli či vycházeli do okolí. Nejsme vyznavači přílišného nočního bujarého života, spíše si posedět v klidu u vínka či v baru nebo hospůdce. |Jinak bychom rádi poznali nějakou neotřelou destinaci i s možným koupáním v moři, ale nechceme se povalovat jen celý den na pláži.Co byste mi doporučila? Děkuji moc za tipy. Thajsko mě lákalo, ale mám strach aby nám nepropršela dovolená.
S pozdravem Jana T.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@JaniT ~
Dobrý den,
v Thajsku je opravdu velký výběr z desítek ostrovů, které nabízí krásné pláže, buddhistické památky a rozmanitou přírodu. Bohužel říjen opravdu dle mě není nejvhodnější dobou k návštěvě díky dešťům. Je to ale konec monzunového období, takže Vám nejspíš jen občas krátce sprchne během dne. Proto bych se toho úplně nebála, pokud Vám nevadí občasné přeháňky, které ve vedrech často i oceníte.
Mimo Thajsko můžu také rozhodně doporučit Kubu, konkrétně například ostrovy Cayo Guillermo, Cayo Coco nebo Cayo Santa Maria. Varaderu bych se vyhla. Nachází se zde překrásné pláže a příroda, a můžete navštívit koloniální Havanu, Trinidad a jiné zajímavosti.
Super je také letovisko Samaná či Puerto Plata v Dominikánské republice.
Dále určitě Mauritius či vedlejší Reunion. Oba nabízí dechberoucí přírodu s horami, vodopády a krásnými plážemi. Určitě je zde co objevovat, navíc jsou ostrovy poměrně malé, takže je snadno objedete autem.
V Keni máte opět překrásné pláže a zážitkové výlety na safari.
Možností je opravdu spousta a já věřím, že nebudete zklamaní.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů