Tip na výlet - Rtina

Vloženo: 25. června 2019
Poslední příspěvek: 26. června 2019
nová členka nová členka /
TeraS
nová členka nová členka / před 5 měsíci
TeraS
Dobrý den, budeme ubytováni ve Rtině (pod Pagem), chtěla bych se zeptat na tip na výlety. Plánuji Zadar a Ninskou pláž (Královnina). Minulý rok jsme byli z Trogiru na Blue Lagun a předtím z Pagu na ostrov Olib a Silba. Budu ráda za nějaké další tipy, máme však malé děti (7 a 5). Nějaký tip ze Zadaru na výlet lodí? Také někdo psal, že na řece Zmrje (snad se tak jmenuje) se jezdí i na raftu, zvládli by to tak malé děti? Děkuji!

4 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 měsíci
Kristýna
před 5 měsíci
@TeraS ~ Hezký den,
Už jste navštívili také vodopády Krka? Jedná se o opravdu nádherný národní park, kde se můžete pod vodopády i vykoupat, což určitě v parném dni ocení nejen vaše děti. I přes to, že v hlavní sezóně tu bývá dost narváno, návštěvu doporučuji všemi deseti. Je dobré vyrazit časně ráno, abyste se vyhnuli největším davům. Vodopády se nachází cca 80 km od Rtiny.
Po návštěvě vodopádů si zajeďte podívat do nedalekého historického města Šibeniku.
Také si můžete zajet na ostrov Vir, který je propojený s pevninou mostem podobně jako Pag, a nabízí krásné pláže a zátoky.
Ze Zadaru vyjíždí výletní lodě na spoustu ostrovů, mně se nejvíce líbila plavba na souostroví Kornati, kde můžete objevovat 150 nádherných ostrůvků a zátok. Skvělý je také výlet na Dugi otok, konkrétně na pláž Sakarun, která je písčito-oblázková a dle mě jednou z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku vůbec.
Dáša
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 5 měsíci
Dáša
před 5 měsíci
@TeraS ~ Hezký výlet je například do kaňonu zmíněné řeky Zrmanja a i na její horní tok, kde je nespočet hezkých vodopádů. Kde se narozdíl od Plitvic dá vykoupat i přímo pod vodopády.
Nebo mě napadá ještě výlet autem na Tulove Grede s krásnými výhledy na moře či Národní park Paklenica s dvěma kaňony – Malá a Velká Paklenica.
TeraS
nová členka nová členka /
TeraS
nová členka nová členka / před 5 měsíci
TeraS
před 5 měsíci
@Kristýna ~ Děkuji Vám moc, na Krka ne, ale Plitvice ano. Byla jsem z nich trošku zklamaná. S dětmi si to hold člověk moc neužije Na Kornati se chystáme už dlouho, ale zase, zdá se mi to na tak malé děti moc... O Viru jsem slyšela, ale hodně jsem slyšela o tom Dugi otok, ten asi vyhraje. Říkáte, že lodí ze Zadaru? Jsou to pořádané výlety nějakou agenturou, nebo máme jet trajektem na blind? Děkuji ještě jednou moc!
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 měsíci
Kristýna
před 5 měsíci
@TeraS ~ Výlety si můžete zakoupit přes agenturu, je jich tam spousta. Obecně však bývají dražší, než cesta trajektem. Vezmou vás ale přímo na pláž Sakarun a často po cestě navštívíte další zajímavá místa. Takže si užijete parádní výlet a odpadnou vám starosti s plánováním.
Trajekty Jadrolinija jezdí na Dugi otok do městeček Božava a Brbinj. Božava se nachází 6 km od pláže Sakarun, takže byste si museli vzít taxi, údajně tam jezdí i vláček. Cena za trajekt je 40 kn pro dospělého, pro dítě za polovinu. Problém u trajektu je, že jezdí pouze jednou denně a to až v odpoledních hodinách (v 15 hod. nebo v 16:30). Výjimkou je neděle, kdy v hlavní sezóně loď vyjíždí ze Zadaru dvakrát denně, z toho jednou v 8:15 ráno. Poté v neděli zpět z Božavy do Zadaru loď odjíždí v 18:50. Takže ideální časové rozmezí pro jednodenní výlet.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů