Trogir od 2 344 Kč
Zobrazit zájezdy

Trogir - památky

Vloženo: 8. srpna 2019
Poslední příspěvek: 10. srpna 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
DanielaEla
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
DanielaEla
Ahoj všem, budeme ted nějakou dobu v Chorvatsku ve Splitu. Máme s manželem rádi hodně historii a chtěli bysme se i v Chorvatsku přiblížit trošku jejich kultuře. Ve Splitu nám něco doporučili známí, ale více nebyli schopni poradit. Koukali jsme, že je kousek od něj Trogir, památky ale nevíme jestli tam najdeme. Je nám v podstatě jedno co to bude, jestli zříceniny, památky zapsané na seznam Unesco nebo jenom prostě nějaká ukázka místního folkloru. Děkuju za každou radu

Odpovědi 1 odpověď

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@DanielaEla ~ Zdravím,
Určitě nevynechejte jednu z nejvýznamnějších pevností v Chorvatsku - pevnost Klis, která se nachází nedaleko Splitu. Můžete se také vydat k pevnosti Starigrad v krásném Omiši, kde mimo jiné doporučuji projít se úzkými uličkami a dát si jednu z vynikajících zmrzlin.
Trogir je krásné město plné historie, proto je také zapsané na seznamu UNESCO. Zde navštivte katedrálu, palác Cipiko, hrad Kamerlengo nebo slavné hodiny na náměstí Ivana Pavla II.
Pokud se vám bude chtít, určitě doporučuji zajet si také do cca 85 km vzdáleného Šibeniku, kde památek najdete nespočet.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů