Voucher za zájezd zrušený v době coronaviru v r. 2020

Vloženo: 15. ledna 2021
Poslední příspěvek: 25. února 2021
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Pavlína70
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před měsícem
Pavlína70
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Vloni v lednu jsme objednali u CK zájezd do Řecka. Měl být v červenci 2020. Z důvodu epidemiologické situace jsem zájezd odmítla, byl nám vrácen voucher s platností do konce srpna 2021. Letošní situace není lepší a já s ohledem na svůj zdravotní stav nemám moc odvahy odjet na zahraniční dovolenou. Na emailu k voucheru je napsáno, že není směnný za peníze. Nemám komu voucher věnovat, prodat, jak říká CK. Ani se nevyznám z těcj pojištění, které mi za nemalé peníze nabízejí.
Můžete mi prosím poradit, jak bych měla postupovat?
Děkuji
S pozdravem
Štěpánová

Odpovědi 3 odpovědi

Olumsys
Olumsys
Olumsys
před měsícem
@Pavlína70 ~ dobrý den v prvé řadě je potřeba se dozvědět, zda máte voucher cestovní kanceláře nebo tzv. LEX voucher. Za voucher CK si můžete vybrat pouze zájezd v hodnotě nebo vyšší a nelze směnit za peníze. Za Lex voucher si můžete vybrat taky zájezd nebo počkat do 1. září 2021, kdy skončí ochranná doba cestovních kanceláří, kde budou muset za nevyčerpaný lex voucher vrátit peníze. Pokud patříte do skupiny důchodce nebo matky samoživitelky máte nárok na peníze za lex voucher hned. Voucher od lex voucheru rozlišíte, tak že na poukazu musí být značeno, že se jedná o lex voucher, dle zákona, který si z hlavy nepamatuji.
Pavlína70
Pavlína70
Pavlína70
před měsícem
Děkuji,
já tedy mám asi jen voucher, protože je dole napsáno, že není směnný za peníze.
Bylo to hned v květnu, kdy ještě nebylo jisté, jak budou CK reagovat.
Měla jsem na výběr, odjet na zájezd, nebo storno poplatky, nebo toto.
Jelikož je situace taková jaká je, zdraví nemám nic moc, tak se do ciziny vcelku bojím a pobyty v ČR nenabízejí.
Jsem zvědavá , jak to vyřeším.
Děkuji za radu.
Pavlína
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / včera
DanaDianaNoymi
včera
@Pavlína70 ~ udělat lest ,objednat si zájezd a pozdější díky Covidu vrátit to už dají peníze,woucher už se nedává

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

Nevybrali jste si?

Podívejte se na

Další akční nabídky

Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

Hlídač akcí