Zakynthos od 9 068 Kč
Zobrazit zájezdy

Zakynthos, kde vidět želvy?

Vloženo: 27. září 2019
Poslední příspěvek: 30. září 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
CínCejn
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
CínCejn
Dobrý den, budeme v říjnu na Zakynthosu a plánujeme nejeden výlet. V Egyptě jsme s manželkou v létě viděli doslova želví pláž, kde byla jedna kareta vedle druhé úplně jsme se do nich zamilovali. Prý je nějak kousek od něj želví ostrov Marathonisi, ale jsou i přímo na ostrově Zakynthos želvy?

Odpovědi 4 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@CínCejn ~ Hezký den,
Zakynthu se přezdívá "ostrov želv" a je jedním z nejvýznamnějších hnízdících míst pro želvy v Řecku. Míst, kde můžete spatřit karety je více, mezi ty nejznámější však patří zátoka Laganas a pláž Gerakas, kam karety chodí klást svá vejce. Nesmějí být ale rušeny, a protože snášejí do písku svá vejce v noci, jsou některé části pláží zcela uzavřeny pro vstup již od 19.00 hodin.
Štěpánka
nový člen nový člen /
Štěpánka
nový člen nový člen / před 3 lety
Štěpánka
před 3 lety
Jasný, Kalamaki...plavali jsme přímo s nimi v moři - přes metr velké Carety. Super zážitek.
Bred
nový člen nový člen /
Bred
nový člen nový člen / před 3 lety
Bred
před 3 lety
My byli přímo na pláži Laganas, kam želvy v noci kladly vejce. želva se po nakladení vrací do moře a zůstanou po ní jen stopy v písku. Ochranáři hned ráno nasadí kolem hnízda ohradku ze dřeva a napíší datum, aby věděli kdy se budou malé želvy líhnout. Večer se na tuhle pláž nesmí a ani není kvůli tomuhle osvětlená.
Martinan
legenda legenda /
Martinan
legenda legenda / před 3 lety
Martinan
před 3 lety
Přímo na pláži Laganas želvy kladou v noci vajíčka. Ale je to tam v noci hlídané a jen tak se k ní nedostanete. Co jsme se ptali, tak ani nelze odhadnout, kdy vylezou a kolik jich vyleze. Ale jinak se zde pořádají přímo výlety na Carety.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů